SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan treningowy - ćwiczenia w domu

Witam. Mam 24 lata 185cm zwrostu i 69 kg wagi. Chciałbym zacząć ćwiczyć w domowych warunkach i zwiększyć swoją mase mięśniową, jestem bardzo szczupły i zero mięśni, możecie mi doradzić w jaki sposób zacząć zeby to zmienić?

Przemo 20 November 2023
Ekspert odpowiada

Witaj!

To nie będzie trudne, pod warunkiem, że zachowasz dyscyplinę i systematykę zarówno pod względem treningowym, jak i żywieniowym. 

Trenując w domu, musimy wyposażyć się minimum w parę regulowanych hantli, a dobrze by było i w ławeczkę regulowaną. Hantle najlepiej, aby były o ciężarze co najmniej 20 kg (regulowane obciążenie). 

Niżej znajdziesz doskonały program treningowy, który posłuży Ci przez niemalże cały rok.

Polecamy również: Dieta i trening na masę dla początkujących, nastolatków

Taki trening jest niezbędny, aby notować przyrosty tkanki mięśniowej. Nie oznacza to jednak, że nawet najbardziej skrupulatne realizowanie go pozwoli na zwiększenie wagi. W tym przypadku niezbędna będzie dieta, a dokładniej, codzienne przekraczanie swojego zapotrzebowania na kalorie. Nasza masa rośnie i zwiększa się tylko wtedy, gdy każdego dnia dostarczamy jedzenia z nadwyżką. Jest to niepomijalny warunek.

W tym samym artykule masz też dietę na masę oraz załączam kolejną w wersji ekonomicznej.

Polecamy również: Tania, smaczna, łatwa i zdrowa dieta bez wymówek - gotowy jadłospis!

Polecamy również: Co jeść na masę? Tania dieta na masę

Sprawdź jednak dobrze, ile kalorii musisz spożywać, bo być może będzie to więcej, niż zawierają zalecane diety. W tym przypadku będziesz musiał dodać kalorii do tych standardowych diet. 

Kalkulator BMR znajduje się tutaj: https://potreningu.pl/kalkulatory/bmr

Oczywiście wybierz opcje "zwiększanie wagi". 

Podsumowanie

Trenujesz regularnie i regularnie zwiększasz obciążenie oraz każdego dnia przekraczasz swoje zapotrzebowanie na kalorie. Spełnienie tych dwóch warunków gwarantuje osiągnięcie celu. Wszystko w Twoich rękach.

https://jissn.biomedcentral.com/articles/10.1186/s12970-017-0189-4

Inez Gorońska Mistrzyni Polski 20 November 2023
0