SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Odchudzanie - jak wyszczuplić sylwetkę i wzmocnić mięśnie

Witam. Jaki trening podjąć aby zrzucić cm w obwodach, wyszczuplić sylwetkę i wzmocnić mięśnie? Czy za gubienie cm w obwodach jest bardziej odpowiedzialna dieta? Ile razy w tygodniu trenować i ile cardio włączyć i czy powinno się ono odbywać po treningu silowym? Dużo pytań, ale jestem w kropce. Pozdrawiam cieplutko, Marta

Marta 21 June 2021

Spalacz tłuszczu - REDOX ExtremeEkspert odpowiada

Witaj!

Jeśli chodzi o redukcję tkanki tłuszczowej, to podobnie jak i w przypadku innych celów treningowych - najważniejsza jest dieta, nie trening. Przede wszystkim bilans kaloryczny musi być ujemny. A obliczysz go naszym kalkulatorem BMR.

kg
cm
lat

Świetne artykuły z dietami, treningiem oraz wieloma poradami wklejam niżej:

https://www.sfd.pl/art/Odchudzanie/Dieta_odchudzająca_dla_nastolatki__zasady,_jadłospis-a5958.html

https://www.sfd.pl/art/Fitwoman_uroda_/Forma_plażowa_dla_nastolatki__jak_wyglądać_dobrze_na_plaży_-a5630.html

Co z treningiem na redukcji?

Jeśli chodzi o trening siłowy - nie musi się on znacząco różnić od tego, który wykonywany jest podczas budowy masy mięśniowej. Bazowanie na wysokich powtórzeniach to mit, przez który bardziej podatni jesteśmy na katabolizm mięśniowy. Tylko wielostawowe ćwiczenia wykonywane na niższych zakresach powtórzeń pozwolą nam zachować jak największą ilość masy mięśniowej.

Różnicą w tym okresie natomiast będzie dodatkowa aktywność, w postaci treningu aerobowego lub interwałowego. O ile trening cardio, to po prostu narzędzie do pogłębienia deficytu kalorycznego, o tyle trening interwałowy dodatkowo napędza nasz metabolizm. Warto więc korzystać zarówno z jednego, jak i drugiego. Jeśli chodzi natomiast o porę wykonywania tych treningów - w przypadku cardio nie ma to wielkiego znaczenia, oby nie robić go przed treningiem siłowym. W przypadku interwałów natomiast zalecam dzień wolny od treningu siłowego.

Polecamy również: Trening podczas redukcji tkanki tłuszczowej

Przemek Górynowicz Zawodnik IFBB 23 June 2021
0