SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Odchudzanie bez treningu? Czy można się odchudzić bez treningu?

Jak się bezpiecznie wspomóc w odchudzaniu, jeśli nie można uprawiać sportu. Co konkretnie będzie miało realny wpływ na sylwetkę i samopoczucie?

Marika R 30 September 2022
Ekspert odpowiada

Witaj! 

Wiele osób w naszym serwisie zadaje sobie to pytanie, czy aby schudnąć, niezbędny jest jakikolwiek trening? 

Trzeba wiedzieć, że trening przyspiesza efekty redukcji wagi, zwiększa spalanie tkanki tłuszczowej, a przede wszystkim ma niezwykle pozytywny wpływ na nasze zdrowie, gdyż chroni nas przed wieloma chorobami. Dlatego, dobrze byłoby go wykonywać w jakiejkolwiek formie w domu, chociażby przy użyciu hantelków. Wiele takich treningów domowych zostało przygotowanych w naszym serwisie, łącznie z planem treningowym rozpisanym na cały tydzień. 

Jednak trening nie jest niezbędny, aby tracić wagę, a nawet sam trening nie gwarantuje ubytku wagi. Bo jak przecież wiesz, wielu sportowców trenuje ciężko, niekiedy nawet godzinami każdego dnia, a mimo to ma sporą nadwagę. Przykładem mogą być sztangiści, sumici, strongmani. 

O tym, w którym kierunku zmierza nasza waga, decyduje bilans kaloryczny. Jeśli dostarczasz do organizmu mniej kalorii, niż wynosi Twoje dzienne zapotrzebowanie, to waga będzie obniżała się. Ważne jednak, aby tych kalorii nie dostarczać o wiele za mało, bo wtedy organizm zacznie bronić się przed odchudzaniem, metabolizm zacznie zwalniać i przez szereg procesów nie uda się osiągnąć zamierzonego celu. 

Podsumowując

Aby tracić tkankę tłuszczową i odchudzić się, nie jest niezbędny trening, jednak niezbędna jest dieta z ujemnym bilansem energetycznym. Jeśli nie wiesz, ile kalorii powinnaś spożywać i ile poszczególnych makroskładników, to sprawdź to przy pomocy naszego kalkulatora. Oprócz kalkulatora dołączam też dwie gotowe diety dla kobiet. 

https://potreningu.pl/kalkulatory/bmr

Polecamy również: Gotowa dieta odchudzająca dla zapracowanej kobiety

Polecamy również: Gotowa dieta odchudzająca bez laktozy

Istotnie można przyspieszyć proces redukcji tkanki tłuszczowej, stosując nowoczesne termogeniki, które ułatwiają wykorzystanie zapasowej tkanki tłuszczowej na nasze potrzeby energetyczne. Tego typu spalacze aktywują także procesy w naszym organizmie, dzięki którym szybciej pozbywamy się tłuszczu. 

Jeśli szukasz takiego spalacza, to polecam REDOX

Inez Gorońska Mistrzyni Polski 02 October 2022
0
Pytania które mogą Ciebie zainteresować