SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Noopept - czy można stosować przy depresji?

Witam Polecono mi noopept na depresję Czy są jeszcze jakieś produkty godne polecenia w tym temacie? Leki depresyjne wogóle nie działają i szukam innej alternatywy Pozdrawiam, Mariola

Anonim 22 March 2023
Ekspert odpowiada

Witaj! 

Cokolwiek byś przeczytała w opisach na serwisach aukcyjnych lub na stronach szemranych sprzedawców, to mimo tego, że noopept sprzedaje się w opakowaniach jak suplementy, to nie jest to suplement, tylko silny lek. 

Polacy doskonale wiedzą, jak wykorzystać luki prawne i przemycić na polski rynek tego typu preparaty. Zresztą w USA możesz kupić wszystko, bo przecież w milionach sztuk sprzedaje się na ulicach Adderall, podaje się go nawet dzieciom, a nawet fentanyl, który jest 50 x mocniejszy od heroiny. Oczywiście te dwa ostatnie (adderall i fentanyl), są to dostępne w aptece w USA narkotyki, bo tam zawsze znajdziesz się sposób na sprzedanie tego, co przynosi niebagatelny dochód. 

Jeśli ktoś faktycznie ma depresje, to należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza, bo w wielu przypadkach jest to śmiertelna choroba. Broń boże nie należy stosować noopeptu, jeśli ktoś ma depresje lub się ją podejrzewa. 

Kiedy noopept jest przydatny i warto go stosować? 

Można krótkotrwale stosować go, ucząc się, np. przygotowując się do egzaminu w dniu egzaminu, w dniu, kiedy mamy w planach wystąpienia publiczne, przemowy lub kiedy trzeba rozświetlić umysł. 

Można jednak zacząć, a nawet warto od nieco łagodniejszego specyfiku z tej kategorii, mam tu na myśli piracetam. Jeśli jednak odczuwasz spadki nastroju i czujesz się przeciążona, to na tym etapie lepszym wyborem będą adaptogeny, szczególnie ashwagandha

 

Inez Gorońska Mistrzyni Polski 23 March 2023
0
Pytania które mogą Ciebie zainteresować