SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Krzywe łokcie - porady

Witam mam problem z moimi łokciami są one krzywe po wyciągnięciu otwartej dłoni przed siebie widać krzywiznę w łokciu łokcieć idzie tak jakby do środka do strony prawej w lewej ręce wie ktoś czy da się to jakoś skorygować?

Karoleqk 28 March 2023
Ekspert odpowiada

Cześć!

Jeśli twoje łokcie są krzywe i idą w stronę wewnętrzną, to może to być wynik różnych czynników, takich jak uwarunkowania genetyczne, choroby przebyte w wieku rozwojowym lub urazy, jeżeli takowe przebyłeś np. załamanie. W niektórych przypadkach takie jak choroba kości lub zaburzenia neurologiczne mogą wymagać specjalistycznej opieki medycznej.

Polecamy również: Witamina D: zdrowe kości, wysoki testosteron i ochrona przed chorobami

Jeśli twoje krzywe łokcie są wynikiem wad genetycznych, to istnieją metody chirurgiczne, które mogą pomóc w poprawieniu ich wyglądu. Jednakże, jeśli Twoje krzywe łokcie nie przeszkadzają ci w wykonywaniu codziennych czynności, nie musisz podejmować działań korygujących. Być może taka jest Twoja cecha i trzeba nauczyć się z tym żyć. Jak rozbudujesz masę mięśniową w obrębie kończyn górnych, to powinieneś ładnie zamaskować ewentualne wady. 

W każdym przypadku najlepiej skonsultować się z lekarzem specjalistą, takim jak ortopeda lub chirurg, który może pomóc w zdiagnozowaniu przyczyny krzywizny twoich łokci i zasugerować najlepsze metody leczenia. Warto też skonsultować się z fizjoterapeutą, aby doradził, czy nie można wykonać jakiej korekcji typowo gimnastycznej. 

Musisz pamiętać o tym, że nasze indywidualne cechy budowy szkieletu bywają różne. Czasem jest to po prostu nasza osobnicza cecha, że nasze ręce są bardziej predysponowane do zgięcia, czy w przypadku kobiet do znacznych przeprostów w stawach łokciowych, których nie mają mężczyźni. 

Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta 28 March 2023
0
Pytania które mogą Ciebie zainteresować