SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kreatyna a picie wody

Witam co jesli przy stosowaniu kreatyny nie bede wypijal wskazanej ilości płynów?

Korona123 07 June 2023
Ekspert odpowiada

Witaj! 

Jest to bardzo ciekawe pytanie, jednak nie jest powiedziane, że podczas cyklu na kreatynie wyraźnie należy zwiększać ilość spożywanych płynów. Wystarczy, że będziesz dziennie wypijał taką ilość, jaka jest sugerowana dla Twoich parametrów, uwzględniając to, że jesteś osobą trenującą. Z pewnością nie powinno być to mniej, niż 2,5 l dziennie. 

Jednak co się dzieje, gdy osoba aktywna zaniedbuje kwestie nawodnienia, przez co organizm jest nawet lekko odwodniony? 

Wszelkie procesy w Twoim organizmie, a w tym także wzrost mięśni, nie przebiegają optymalnie, czyli nie uzyskujesz maksimum potencjału, wynikającego z treningów. Niestety również treningi nie będą przebiegały optymalnie, bo nawet niewielkie odwodnienie na poziomie 1-2 % negatywnie wpływa na wyniki siłowe i wydolność. Ma to wpływ nie tylko na kondycje i sylwetkę, ale ogólne zdrowie. 

Podsumowując, nie musisz opijać się wodą podczas cyklu kreatynowego, ważne jednak, aby stosować się do standardowych zaleceń dotyczących zachowania zdrowia. 

Pamiętaj też, że osoba trenująca potrzebuje więcej białka w diecie, niż osoby nieaktywne. Szczegółowe wytyczne znajdują się niżej. 

Polecamy również: Białko - Stanowisko Międzynarodowego Stowarzyszenia Żywienia Sportowego

Źródło: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/29059531/

Inez Gorońska Mistrzyni Polski 08 June 2023
0
Pytania które mogą Ciebie zainteresować