SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jakie suplementy zakupić?

Dzień dobry z racji iż chciałem zacząć trenować pełna parą to chciałem w skrócie otrzymać od zaawansowanych lekkie porady. Wszystkie moje treningi wykonuje w domu, ponieważ stworzyłem sobie małą siłownie, iż nie lubię zatłoczonych miejsc typu siłownia. Mam dość duże zaplecze do ćwiczeń cały koszt sprzętu to jest jakieś 10 tysięcy. Nie będę wymieniał całego sprzętu po kolei bo nie o to tu chodzi. Ćwiczę od około ponad dwóch tygodni na sucho bez żadnych odżywek i tu się nasuwa te pytanie i ten temat. Chciałem aby ktoś przygotował mi zestaw suplementacji z budżetem wstępnym do 500 złotych (nawet mogę kupić z linku poleconego jeżeli takie coś istnieje). Mam 22 lata, 68 kilo oraz 175 cm wzrostu. Trenuje regularnie w klubie piłkarskim, rekreacyjnie raz dwa razy w tygodniu siatkówkę oraz basen czasami wleci. Jestem bardzo aktywnym człowiekiem.

Joker13 06 February 2023
Ekspert odpowiada

Witaj!

Ja również trenuję w domu, ale powód jest nieco inny. Nie chcę mi się tracić czasu na dojazdu ani wkurzać się, że muszę czekać na sprzęt w klubie. Niekiedy siłownie potrafią być nieprawdopodobnie zatłoczone, że aż się odechciewa ćwiczyć. 

Jeśli Twoim celem jest zwiększenie masy mięśniowej, to punktem wyjścia musi być dieta z dodatnim bilansem energetycznym. Mimo że nie jesteś już nastolatkiem, to odpowiednią dla siebie dietę, a także trening znajdziesz pod tym linkiem.

Polecamy również: Dieta i trening na masę dla początkujących, nastolatków

Wcześniej jednak warto sprawdzić swoje zapotrzebowanie, uwzględniając fakt, że Twoim celem jest zwiększanie masy. Mając na uwadze, Twoją wysoką aktywność, te 3000 kcal z powyższej diety mogą nie wystarczyć. Tych kalorii może być bardzo dużo, więc podejrzewam, że takim podstawowym zakupem, powinien być gainer. Może to być ten produkt: https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Mass_Acceleration-opis33365.html

Oprócz tego, absolutnym numerem jeden w suplementacji na masę, jest kreatyna, którą można łączyć z beta-alaniną. O takim połączeniu przeczytasz tutaj:

Polecamy również: Co do kreatyny…? Beta alanina!

Sugerowane produkty to:

Kreatyna - https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Creatine_Muscle_Max-opis33277.html

Beta-alanina - https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Beta_Alanine-opis33649.html

Wysoka aktywność zwiększa też zapotrzebowanie na witaminy i minerały - ten zakup również bym rozważyła. 

https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_VitaminALL_SPORT-opis34822.html

Dla większego powera, przed treningami, warto wrzucić przedtreningówkę lub samą kofeinę. 

Przedtreningówka: https://sklep.sfd.pl/LOCO_Power___Pump-opis42042.html

Kofeina: https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Caffeine-opis34736.html

O kofeinie przeczytasz tutaj: 

Polecamy również: Kofeina - Stanowisko Międzynarodowego Stowarzyszenia Żywienia Sportowego

Inez Gorońska Mistrzyni Polski 06 February 2023
0