SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jaki wybrać rodzaj odżywki białkowej podczas odchudzania?

Dzień dobry. Chciałbym zapytać o jaki rodzaj białka i jakiej firmy najlepiej stosować, jeśli chodzi o zrzucenie paru zbędnych kg ?

Daniel 09 June 2023
Ekspert odpowiada

Witaj!

Jak słusznie zauważyłeś, stosowanie odżywki białkowej bywa przydatne podczas odchudzania i jest to makroskładnik, którego w tym okresie powinno spożywać się znacznie więcej, niż nawet w okresie budowania masy mięśniowej. Sugeruje się, aby było to nawet ponad 2,5 g białka na każdy kilogram masy ciała. 

Kwestię tę krótką omawia Maciej Sulikowski w poniższym opracowaniu. Najwyższą przydatność w tym zakresie wykazują białka serwatkowe, jeśli uzupełniasz nimi posiłki lub stosujesz jako zamiennik któregoś z posiłków w ciągu dnia. 

Polecamy również: Dlaczego podczas odchudzania warto pić białko?

Podstawowym produktem w tej kategorii jest koncentrat białka serwatkowego o pysznym, kremowym i mlecznym smaku. Z tej kategorii polecam Ci produkt WHEY PROTEIN od ALLNUTRITION. 

Natomiast szczytem jakości w kategorii białek serwatkowych, są izolaty ISOCLEAR, które smakują jak soki lub napoje, szczególnie z kostkami lodu w letnie dni. 

Jeśli szukałbyś jednak białka, które może zastąpić Ci kolację, to w tym przypadku lepszym wyborem będą białka nie serwatkowe, a kazeinowe (również pochodzące z mleka). Tego rodzaju białka są bardzo gęste i sycące. 

Najlepsze białko kazeinowe znajduje się tutaj: https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Pro_Casein-opis42030.html

Rekomendacje co do ilości spożywania białka względem obranego celu, znajdziesz TUTAJ. 

Źródło: https://www.mdpi.com/2072-6643/13/11/4093

 

Inez Gorońska Mistrzyni Polski 10 June 2023
0