SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jaką wybrać odżywkę białkową na początek?

Dzień dobry, jakie białko najlepiej kupić na początek ? kompletnie się na tym nie znam

Anonim 22 March 2023
Ekspert odpowiada

Witaj! 

Najlepiej, aby była to odżywka białkowa, której źródłem jest mleko, a dokładniej mówiąc - białko serwatkowe. Klasycznym produktem w tej kategorii, jest tzw. WHEY lub WPC. Pozwoliłam sobie na podlinkowanie takich produktów. 

Jest to najlepsze rozwiązanie dla osób, które tolerują białka mleka i nie mają żadnych nietolerancji. Tego typu odżywki nadają się zarówno podczas okresu zwiększania wagi ciała, jak i podczas redukcji wagi. Oba procesy wymagają poważnego zwiększenia pułapu białka w diecie, a dokładnie, ile tego białka brać, przeczytasz tutaj: 

Polecamy również: Białko - Stanowisko Międzynarodowego Stowarzyszenia Żywienia Sportowego

Jest jeszcze kilka rodzai odżywek białkowych, np. doskonałe białko jajeczne, przeznaczone dla tych osób, które nie tolerują mleka, a także odżywki na bazie białek roślinnych, które jak się domyślasz, dedykowane są weganom. 

Oprócz białka na start warto kupić również kreatynę, a jest ona prawdziwą królową suplementów oraz witaminę D3, która również ma ogromne znaczenie dla formy sportowej, sylwetki i zdrowia. Myślę, że taki zestaw będzie dla Ciebie odpowiedni i nieprzekombinowany. 

Inez Gorońska Mistrzyni Polski 23 March 2023
0
Pytania które mogą Ciebie zainteresować