SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak zmniejszyć dołki pośladkowe?

Hej, od czego mogły zrobić mi się takie dołki w pośladkach?

[email protected] 05 February 2023
Ekspert odpowiada

Witaj!

Pomimo że nie załączyło się żadne zdjęcie, to podejrzewam, że wiem, co masz na myśli.

 

Wcięcia jak na powyższym zdjęciu wynikają z budowy mięśni pośladkowych, ktore uwarunkowane są osobniczo. Oznacza to, że wiele kobiet ma tendencję do tego, że między górą częścią a środkiem pośladka robi się takie wgłębienie. Niestety nie mam dobrych wieści, bo trudno będzie to w jakiś sposób zniwelować, a dalsza rozbudowa pośladków będzie pogłębiała różnice. Można tutaj skupić się na tym, aby głównie angażować nogę odwiedzeniowo i spróbować przez jakiś czas wykonywać głównie takie ćwiczenia na podatki. 

Jednak efekt może być niezadowalający. Tutaj potrzeba będzie naprawdę sporo czasu i zaangażowania. Nie ma też gwarancji, że pomoże. 

Różnice będzie też nasilał poziom tkanki tłuszczowej. Jeśli będzie go nieco więcej w ciele, tym również będzie odkładał się on podobnie do przebiegu budowy pośladka. Trzymanie z kolei zbyt długo niskiego poziomu otłuszczenia nie jest zbyt zdrowe, tym bardziej dla kobiety. 

Podsumowując

Musisz ograniczyć te ćwiczenia, które będą mocno angażowały górną część pośladka. Które? Trudno powiedzieć, bo wynika to choćby z możliwości pracy Twojego biodra. Tutaj by trzeba było na żywo zobaczyć, jak wykonujesz np. przysiady, martwe ciągi itd., aby wskazać, co wykluczyć lub ograniczyć. 

Warto dodać więcej ćwiczeń, które będą wykorzystały ruchy odwodzenia. 

 

Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta 06 February 2023
0
Pytania które mogą Ciebie zainteresować