SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak uzupełnić węglowodany w diecie?

Witam w jaki sposób mogę uzupełnić weglowodany w diecie na masę 70kg Obliczyłem że potrzebuję B 175g W 422g T 73,5g Mam 37 lat ważę 70 kg 177cm wzrostu. Z białkiem i tłuszczem nie mam problemu w diecie ale węgle to spory problem czy odrzywka wystarczy ?

GomDad 22 March 2023
Ekspert odpowiada

Witaj!

Nie ulega wątpliwości, że najłatwiej i najwygodniej będzie uzupełnić je za pośrednictwem odżywki węglowodanowo-białkowej. Z pewnością jest to najlepsze rozwiązanie w dni treningowe, kiedy to zaraz po treningu możesz wypić naprawdę solidną porcję gainera i w tym jednym przypadku jest to o wiele lepsze rozwiązanie niż konwencjonalna żywność. Wtedy to korzyści z gainera przewyższają tradycyjny posiłek. 

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby porcja gainera miała nawet 150 g. Wtedy dostarczasz również odpowiednio wysoką ilość białka po treningu. Natomiast w dni wolne od treningu możesz posiłki uzupełniać CARBO. Równie dobrze możesz w dni wolne od treningu popijać odżywkę węglowodanową. Jednak w tym przypadku warto zwrócić uwagę, aby była ona oparta głównie o węglowodany złożone. 

Może to być produkt tego typu: CARBO

Takie rozwiązania są świetną opcją dla osób, które nie mogą poradzić sobie z dużą ilością treści pokarmowej lub nie mają apetytu. Pamiętaj też, że wcale nie musisz trzymać wysokiego poziomu węglowodanów, bo możesz te kalorie nadrobić jeszcze łatwiej, a mianowicie za pośrednictwem oleju MCT

Inez Gorońska Mistrzyni Polski 23 March 2023
0
Pytania które mogą Ciebie zainteresować