SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak ustalić deficyt? Pomoc w obliczeniu zapotrzebowania kalorycznego

Witam czy pomógłby mi ktoś określić moj deficyt i zapotrzebowanie, Mam 19 lat,170 cm wzrostu , wazę 55 kg Dziennie robię 10 tys kroków plus jedze na rowerze 3 razy w tyg po godzinie i robię 3 tabaty po 30/35 minut

Koza 31 May 2023
Ekspert odpowiada

Witaj!

Zabrakło nam tu bardzo istotnego parametru, a mianowicie nie wiemy, czy jesteś kobietą, czy mężczyzną. Podpis KOZA nie jest wcale taki oczywisty. Niemniej jednak podaję Ci wyliczenie dla chłopaka i to zarówno bilans zerowy, jak i deficyt, który jest niezbędny do odchudzania. Dla kobiety, będzie to ok. 200 kcal mniej. 

 

 

Natomiast zaskakuje mnie niezależnie od płci chęć redukcji przy takim wzroście i takiej wadze. Niestety nie mogę podesłać odpowiedniej diet, bo będą one inne dla każdej z płci. 

Jeśli jednak masz jakąś wiedzę dotyczącą odżywiania i potrafisz obliczyć kalorie przy pomocy wielu przydatnych do tego programów, to ważne byś pamiętał/ła o wyższym spożyciu białka, które rekomenduje się osobom aktywnym. Istotne będzie też wyeliminowanie produktów, które zostały przetworzone i odbiegają od tych naturalnych. Strategiczne jest pozbycie się z diety produktów zawierających cukier, a przede wszystkim łatwo dostępnej energii w postaci słodzonych napoi. 

 

Inez Gorońska Mistrzyni Polski 31 May 2023
0