SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak szybko zwiększyć siłę? Jakie suplementy stosować?

co jest dobre na skok siły

krzyniu 22 December 2021

Co to jest kreatyna?Ekspert odpowiada

Witaj. 

Przede wszystkim, jeżeli chodzi o budowanie siły mięśniowej, tutaj zagadnienie można rozpatrywać pod podobnym kątem jak budowanie masy mięśniowej.

O ile w przypadku budowania masy mięśniowej potrzebna jest znacząca nadwyżka kaloryczna, tak w przypadku budowania siły mięśniowej tutaj rola ilości jedzenia jest nieco mniejsza, jednak musimy pamiętać o tym, aby również jeść minimum w okolicy naszego zapotrzebowania zerowego.Jednak w przypadku budowania siły mięśniowej najwieksze znaczenie ma plan treningowy.

Polecamy również: Siła, moc i masa mięśni: METODA RAMPY

Powyżej wkleiłem ci przykładowy sposób trenowania, jeżeli naszym celem jest uzyskanie znacznych przyrostów siły. Tutaj kluczowym zagadnieniem w treningu jest tak zwana progresja obciążenia. Czyli musimy sobie odpowiednio zaplanować ciężary w taki sposób, aby co jakiś czas na treningu móc dokładać większe obciążenie i podnosić większe ciężary.

Pozostaje nam jeszcze kwestia suplementacji.

Polecamy również: Cel: Zwiększyć siłę - zestaw suplementów na siłę

W przypadku budowania siły mięśniowej bardzo fajnie sprawdza się kreatyna, którą można połączyć dodatkowo z jakąś konkretną przedtreningówką, jak shoty Power od SFD które są w stanie w krótkim czasie pobudzić nas do większego działania i po prostu po spożyciu czuć dużo większą moc na treningu.

Doskonale  sprawdza się też PRE Workout od Allnutrition 

https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Pre_Workout_Pro_Series-opis36346.html

 

Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta 23 December 2021
0