SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak schudnąć?

Witam.chcialabym coś na odchudzanie.

Dorota 21 November 2022
Ekspert odpowiada

Witaj! 

Szkoda, że nie napisałaś nam więcej o sobie - ile masz lat, czy trenujesz, jaki rodzaj pracy wykonujesz, ile ważysz, jaki masz cel itd. 

Pytanie zostało zadane bardzo ogólnie, więc taka również będzie moja odpowiedź. 

Skoro Twoim celem jest odchudzanie - redukcja tkanki tłuszczowej, to musisz zacząć od odżywiania. Musisz jeść nieco mniej niż do tej pory. Najlepiej, aby były to produkty o niskim stopniu przetworzenia, produkty, które w swoim składzie nie zawierają cukru oraz wysoko nasyconych kwasów tłuszczowych. 

Dwa przykładowe modele odżywiania dedykowane kobietom znajdziesz niżej. 

Polecamy również: Gotowa dieta odchudzająca dla zapracowanej kobiety

Polecamy również: Dieta odchudzająca dla nastolatki - zasady, jadłospis

Jeśli zależy Ci na przyspieszeniu efektów, to oczywiście warto włączyć aktywność fizyczną. Dzięki niej poprawisz wygląd swojego ciała, samopoczucie oraz ogólny stan zdrowia. W celu ujędrnienia sylwetki polecam włączyć również trening siłowy. Na początek może być to plan, który został przedstawiony w poniższym materiale prezentowany przez Mistrzynię Świata Kasię Dmochewicz. 4-dniowy plan treningowy z wykorzystaniem jedynie pary hantli. 

Polecamy również: Trening z hantlami dla kobiet. Gotowy plan treningowy dla kobiet!

Podczas redukcji warto zadbać o wyższy udział białka w diecie. Tutaj świetnym uzupełnieniem będą szejki proteinowe, które mogą stanowić alternatywę dla pysznego słodkiego (ale bez dodatku cukru) deseru. 

O zaletach stosowania szejków proteinowych podczas odchudzania, przeczytasz tutaj: 

Polecamy również: Białko serwatkowe, a odchudzanie. Czy warto stosować białko podczas redukcji?

Jeśli zauważyłaś u siebie senność po posiłkach, to warto również zadbać o poprawę kondycji gospodarki cukrowej, która odgrywa istotną rolę podczas odchudzania. W tym celu dodaj berberynę HCL do dwóch największych posiłków w ciągu dnia. 

Inez Gorońska Mistrzyni Polski 23 November 2022
0
Pytania które mogą Ciebie zainteresować