SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak przyspieszyć redukcję wagi u nastolatka?

Witam, od października zszedłem z wagi 110kg do 90kg. Chciałbym do końca czerwca zrzucić jeszcze +-5kg, z tempem chudnięcia które mam teraz jest to nie osiągalne. Dodam że jestem na lekko ujemnym deficycie, ale waga idzie powoli. Info Waga: 90kg Wzrost: 180cm Wiek: 17 lat Trening: 5 dniowy split (plecy+biceps, x2 klata+barki+triceps x2, nogi x1) Bf: +-21% Obecne kalorie: +- 2500kcal

Patryk 30 May 2023
Ekspert odpowiada

Witaj!

Skoro masz kalorie tak na +/-, to być może waga spada też tak na +/-. Jeśli chcesz podkręcić redukcję, to przy obecnej ilości treningów nie bardzo jest co tu dodawać. Możesz właśnie bardziej precyzyjnie podejść liczenia kalorii, przyjrzeć się swojej diecie, czy nie znajdują się tam produkty o wyższym stopniu przetworzenia, a jeśli takowe są, to należałoby je wykluczyć. 

W Twoim wieku nadmierny deficyt nie jest wskazany, natomiast jeśli obetniesz, powiedzmy jeszcze te 200 kcal przez okres 4 tygodni, to nic złego się nie stanie. Tym bardziej że teraz trzymasz je tak na +/-. 

Dobrą strategią może być zwiększenie na cały czerwiec udziału białka w diecie i spokojnie mogą być to 3 g na każdy kilogram Twojej wagi. Jest to bezpieczne, zakładając, że jesteś zdrowy. 

Rekomendacje co do tej wysokości spożycia białka znajdziesz w poniższym stanowisku ISSN. 

Polecamy również: Białko - Stanowisko Międzynarodowego Stowarzyszenia Żywienia Sportowego

Zerknij też w badanie naukowe jednego z naszych autorów Jakuba Wiącka, które przeprowadził na poznańskim AWF, dotyczące jeszcze wyższego spożycia. Również załączam je niżej. 

Polecamy również: Wpływ diety wysokobiałkowej na florę bakteryjną jelit

https://www.mdpi.com/2072-6643/13/11/4093

Inez Gorońska Mistrzyni Polski 31 May 2023
0
Pytania które mogą Ciebie zainteresować