SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak dobrze wyglądać i mieć płaski brzuch?

Potrzebuje stracić brzuch i wiadomo jakoś wyglądać,mieszkam w Niemczech,mam dostęp do siłowni

Tomek 03 February 2023
Ekspert odpowiada

Witaj! 

Skoro masz dostęp do siłowni i chęci do zmiany w sylwetce, to już mamy 50% sukcesu. Drugie stanowi utrzymanie postanowień. Skoro celem jest redukcja tkanki tłuszczowej, to dieta musi być z ujemnym bilansem kalorycznym. 

Nie napisałeś nam nic więcej o sobie - ile trenujesz w tygodniu, czy jesteś aktywny, jaki masz rodzaj pracy (fizyczna czy biurowa), nie znamy również wagi, wieku, ani wzrostu. Dlatego niżej podrzucam Ci link, w którym znajdziesz kalkulator BMR. Przy pomocy poniższego narzędzia wyznaczysz swój dzienny bilans kaloryczny - uwzględniając cel: odchudzanie (redukcja tkanki tłuszczowej). 

https://potreningu.pl/kalkulatory/bmr

W poniższym artykule znajdziesz przykładowy plan treningowy dla nastolatka (lub osoby początkującej), który możesz wdrożyć w życie nawet od dziś. Oprócz planu znajdziesz tam również przykładową dietę dla aktywnego mężczyzny (kalorie należy dostosować pod swoje dzienne zapotrzebowanie - wyliczone przy pomocy kalkulatora).

Polecamy również: Gotowa dieta odchudzająca i trening z hantlami dla nastolatka

Nie zapominaj również o wyższym udziale białka w diecie, które jest niezmiernie ważne, szczególnie podczas redukcji tkanki tłuszczowej. 

Polecamy również: Białko serwatkowe, a odchudzanie. Czy warto stosować białko podczas redukcji?

Jeśli zależy Ci na świetnych efektach i płaskim brzuchu, to warto już od samego początku włączyć spalacz tłuszczu. Na start idealny będzie BURN4ALL EXTREME. Dwie porcje dziennie - jedna rano do śniadania, a kolejna 4-6 h później (2-3 kaps. na porcję). 

Inez Gorońska Mistrzyni Polski 04 February 2023
0
Pytania które mogą Ciebie zainteresować