SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Hormony, odchudzanie i kształtowanie kobiecej sylwetki - porady

Jestem Monika. Obecnie moja waga wącha się między 55-57kg, wzrost 152cm, wiek 25lat. ogólnie brak motywacji, aczkolwiek zdarza się pójść pobiegać czy na spacer. Praca nie stała ale jeśli już jest to stojąca, tydzień wolny, tydzień pracy po 3h dziennie. Ginekolog stwierdziła u mnie rok temu PCOS, brałam przed kilka miesięcy hormony DUPHASTON, później odstawiłam ponieważ Pani doktor dala mi skierowanie do endokrynologa żeby zbadac hormony, niestety z przyczyn takich, nie poszłam na badania a skierowanie przepadło... chciałabym pozbyć się brzucha, ponieważ na nim jest jakby oponka, chciałabym zbudować mięśnie, zaokrąglić pupę, zrobić plecy, uda, nie oczekuje kaloryfera na brzuchu ale nie chce tego nadmiaru który mam. Mój ideał kobiecego ciała: mała, zgrabna, konkretną nogą, zaokrąglona pupa, dobre plecy, ramiona, smukła twarz.

Nikeyka 31 May 2023
Ekspert odpowiada

Witaj!

Taka sylwetka jest osiągalna, jednak nic tutaj nie może być na zasadzie "raz mi się chce, a raz mi się nie chce". 

Niezbędna będzie dieta utrzymywana każdego dnia i trening z ciężarami. Niestety ani bieganie, ani rowerek nie ukształtuje pośladków, ud, nie rozwinie pleców, nie nada kształtu ramionom. Tutaj po prostu są potrzebne ciężary. 

Jeśli masz problemy z PCOS i hormony nie są w optymalnym stanie, to na pewno nie będzie Ci łatwo i będzie niezbędna jeszcze większa precyzja w diecie i zaangażowanie w treningu. Myślę, że kluczowa jest tu motywacja i określenie jak naprawdę tego chcesz. Czy chcesz to zrobić, czy chcesz o tym tylko marzyć?

W naszym serwisie pojawiło się sporo artykułów z zakresu odżywiania, suplementów, jak i treningów u kobiet obciążonych PCOS. Myślę, że powinnaś skorzystać z naszej wyszukiwarki. Tutaj wrzucam link: https://www.sfd.pl/wyszukaj/t-pcos.html?save=1

Niemniej jednak w tym artykule znajdziesz odpowiedni trening, a w kolejnym dietę dla aktywnej dziewczyny. Musisz jednak wiedzieć, że cel, który masz przed sobą, musisz podzielić na etapy. W pierwszej fazie musisz schudnąć, a dopiero po tym, wziąć się za budowę mięśni. Inaczej się to nie uda. 

Polecamy również: Trening z hantlami dla kobiet. Gotowy plan treningowy dla kobiet!

Polecamy również: Dieta odchudzająca dla nastolatki - zasady, jadłospis

Zainteresuj się też berberyną: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8890747/

Inez Gorońska Mistrzyni Polski 31 May 2023
0