SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy w wieku 17 lat mogę brać białko i kreatynę?

czy jak mam 17 lat to moge brac kretyne i bialko dopiero zaczynam z treningami mam 17 lat wzrost okolo 155 cm waga 65kg

Oski 02 października 2021

Co to jest kreatyna?



Ekspert odpowiada

Witaj!

Przecież każdego dnia "bierzesz" białko. Część jego dziennej puli pozyskujesz z mięsa, jaj, serów, a także z roślin. Prawdopodobnie największa jego część w Twojej diecie jest pochodzenia mlecznego (jak to bywa w Twoim wieku). 

Także odżywki białkowe (WPC, WPI) są pochodzenia mlecznego. Przecież odżywki białkowe nie są żadnym sztucznym tworem, chemicznym produktem z laboratorium, tylko produktem zupełnie naturalnym. W dużym uproszczeniu mówiąc, odżywka białkowa jest czymś w formie mleka w proszku, z którego usunięto większość cukru i tłuszczu. 

W zwykłym mleku w proszku znajduje się właśnie białko, tłuszcz i cukier mleczny. Pozbycie się tych dwóch ostatnich składników powoduje, że otrzymujemy proszek o wysokiej koncentracji białka. Osoby aktywne dla utrzymania formy, ale również zdrowia potrzebują większej ilości białka. Dlatego możesz być pewien, że np. dwa szejki białkowe dziennie przysłużą się nie tylko Twojej formie, ale także wpłyną pozytywnie na Twój rozwój i zdrowie. 

Polecamy również: Suplementy dla nastolatka

Kreatyna jest aminokwasem, który znajduje się m.in. mięsie i jest to naturalnie występujący aminokwas w naszym organizmie. 

W tym przypadku ogrom badań naukowych potwierdza nie tylko jej skuteczność w kontekście wyników sportowych, ale także w znaczeniu prozdrowotnym. Dla zdrowia i formy możesz przez niemalże cały rok przyjmować porcje na poziomie 3-5 g dziennie. 

Koniecznie przeczytaj także poniższy artykuł. 

Polecamy również: 10 supermocy i korzyści zdrowotnych podczas suplementacji kreatyną

Inez Gorońska Mistrzyni Polski 03 października 2021
0
Zawarte treści mają charakter wyłącznie edukacyjny i informacyjny oraz mogą zawierać lokowanie produktu. Starannie dbamy o ich merytoryczną poprawność. Niemniej jednak, nie mają one na celu zastępować indywidualnej porady u specjalisty, dostosowanej do konkretnej sytuacji czytelnika.