SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy odżywki białkowe mogą stosować osoby z hipoproteinemią?

Czy nowe shake białkow nutlove mogą być spożywane przez osoby z hipoproteinemia czy są ti białka tylko dla sportowców

Beata 08 September 2021

Co to jest odżywka białkowa?Ekspert odpowiada

Hipoproteinemia to stan, w którym dochodzi do obniżenia stężenia białek krwi. Wprawdzie najczęstszą przyczyną hipoproteinemii jest niedostateczna podaż białka w diecie (niedożywienie białkowe), to jednak stan ten może pojawić się również w efekcie przebiegu rozmaitych problemów zdrowotnych.

Dlatego najważniejsza jest w tym przypadku wizyta u lekarza, trafna diagnoza i leczenie przyczynowe. Oczywiście niezależnie od przyczyny hipoproteinemii, najważniejsze jest też oczywiście odpowiednio wysokie spożycie białka pokarmowego.

Dostarczenie odpowiedniej ilości białka z diety może być rzeczywiście kłopotliwe, szczególnie w przypadku braku apetytu. Z uzupełnieniem wzmożonego zapotrzebowania na białko często miewają kłopoty właśnie ludzie aktywni fizycznie i sportowcy, u których drastycznie wzrasta zapotrzebowanie na ten składnik pokarmowy. I to właśnie głównie z myślą o osobach aktywnych fizycznie i sportowcach produkowane są odżywki wysokobiałkowe, oparte o koncentraty lub izolaty białek pokarmowych, najczęściej białek serwatkowych i innych białek mleka o najwyższej wartości biologicznej, takie jak właśnie przykładowo Allnutrition Nutlove Protein Shake. Jednakże ich zasadnicze przeznaczenie dla osób aktywnych fizycznie i sportowców wyczynowych nie ma w tym przypadku najmniejszego znaczenia; tego typu produkty sprawdzają się bowiem znakomicie w każdej sytuacji wymagającej optymalnego uzupełnienia białek pokarmowych.

Tak więc z całą pewnością Allnutrition Nutlove Protein Shake będzie bardzo dobrym wyborem przy walce z hipoproteinemią, niemniej wybór ten warto byłoby jeszcze skonsultować dla pewności z lekarzem lub dietetykiem klinicznym.    

Sławomir Ambroziak Farmakolog 10 September 2021
0