SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Czy można łączyć cytrulinę z kofeiną?

witam mam pytanie czy mozna laczyc cytruline z kofeina czy po prostu stosowac na przemian albo jeszcze inaczej ??

Puszito 04 May 2023
Ekspert odpowiada

Witaj!

Zatem oba suplementy można stosować i razem, i osobno. Jednak wszystko zależne jest od celu suplementacji i pory suplementacji. 

Cytrulinę stosujemy najczęściej po to, aby poprawić swoją wydolność, rozluźnić naczynia krwionośne, dzięki czemu odczuwamy większą pompę na treningu, a jednocześnie sprawniej usuwamy związki powstające w trakcie pracy mięśni. 

Niekiedy stosuje się ją u osób starszych, by poprawić przepływ krwi w naczyniach krwionośnych, obniżyć ciśnienie i ułatwić detoks organizmu. Jak się domyślasz, ma ona również działanie prozdrowotne. 

Natomiast kofeinę stosujemy tylko w jednym celu, gdyż jest ona stymulantem. Ma ona pobudzić, dodać energii, pozwolić na mniejsze odczuwanie zmęczenia, a czasem oszukać mózg, kiedy potrzebujemy dłużej lub później pracować. 

W modnych przedtreningówkach cytrulina i kofeina występują razem, gdyż łączenie obu suplementów jest jak najbardziej wskazane przedtreningowo. Jednak niekoniecznie musisz stosować przed treningiem kofeinę, kiedy to np. czujesz, że nie brakuje Ci energii. Wtedy możesz stosować samą cytrulinę. 

Samą cytrlinę możesz stosować przed późno wieczornym treningiem, gdyż dodatek kofeiny może utrudniać zasypianie. O ile cytrulinę stosuje się najczęściej tylko przedtreningowo, to samą kofeinę możesz stosować o każdej porze, kiedy potrzebujesz dodatkowej energii. 

Niektóre badania wskazują również, że cytrulina może redukować wyczerpanie. https://www.ergo-log.com/lcitrullineversusexhaustion.html

Inez Gorońska Mistrzyni Polski 04 May 2023
0