Witaj.
Twoja waga jednoznacznie wskazuje, że tkanka tłuszczowa powinna być zredukowana. Osobiście mam kilka cm mniej i trochę mięśnia noszę na sobie, a poza sezonem startowym lekko przekraczam 54 kg. Oczywiście każda z nas jest inna, ma inną genetykę i inny układ kostny, ale nie wydaje mi się, abyś posiadała sylwetkę typu fitness na ten moment.
Oczywiście wszystko jest do wypracowania i głównym czynnikiem decydującym może być tutaj dieta. Zakładając, że Twoim celem powinna być redukcja, to te 2000 kcal, może być dobrym wyborem, jednak trudno określić to w 100%, gdyż nie wiem, jaki jest Twój wydatek energetyczny poza treningami. Inne zapotrzebowanie mają osoby, które mają pracę siedzącą, a inny te, które cały czas są w ruchu.
Jeśli przyjmiesz na początek te 2000 kcal, ale po 3-4 tygodniach waga nie ulegnie zmianie, to będzie należało odjąć ok. 200 kcal. Niemniej jednak fakt bycia przed okresem i stosowanie kreatyny, która nawadnia mięśnie, może być trochę maskujące, dlatego daj sobie trochę czasu.
Jednocześnie przeanalizuj też, czy nie wpadają Ci gdzieś przypadkowe kalorie w ciągu dnia. Niekiedy pochodzą one z napojów lub niewinnych dodatków typu: olej do smażenia, sos do dań itd.
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/39458528/