SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Częste kontuzje mięśniowe

Cześć podczas każdej kuracji mam problemy z kontuzjami mięśnie robią się bardzo podatne na nie ostatnio zerwałem biceps. Jaka jest przyczyna ostatni cykl enan z tura wcześniej metka

Bond 12 March 2022
Ekspert odpowiada

Witaj. 

Tak naprawdę przyczyn kontuzji może być wiele i niekoniecznie jest ona powiązana z używaniem środków. Aczkolwiek są również pewne przesłanki naukowe, które potwierdzają, że zastosowanie sterydów anaboliczno-androgennych wpływa na zwiększenie się sztywności ścięgien i więzadeł, co może być przyczyną zerwania mięśnia czy uszkodzenia stawu.

Polecamy również: Sterydy zwiększają ryzyko kontuzji

Druga sprawa to szybki wzrost masy mięśniowej. Stawy, budujące je więzadła i otaczające je ścięgna nie wzmacniają się tak szybko, jak mięśnie. Oznacza to, że szybki wzrost masy mięśniowej będzie dodatkowo wywierał dużo większy nacisk i napięcie na struktury ścięgniste Co w konsekwencji może powodować ich uszkodzenia.

Trzeci element to intensywność treningu i możliwości siłowe. Tutaj musimy wiedzieć, że podczas cyklu sterydowego dużo szybciej budujemy siłę jesteśmy w stanie dźwigać większe obciążenia co również wymaga dłuższego procesu adaptacji a co za tym idzie musimy bardzo mocno uważać z treningiem, aby nie uszkodzić struktur stawowych.

Oczywiście dochodzą tutaj również podstawy jak dobra rozgrzewka dbanie o długości mięśni, czyli wykonywanie regularnego stretchingu czy Prawidłowa technika treningowa.

Polecamy również: Jak ważne jest rozciąganie?

Rozwiązanie? 
Najlepiej by było, gdybyś zrezygnował z dopingu, jeżeli CI nie służy i psuje Twoje zdrowie. Przede wszystkim trzeba zadbać tutaj mocno o profilaktykę, czyli zastosować wszystkie możliwe dodatki w postaci suplementów diety, które będą ograniczały stany zapalne wspomagały regeneracji mięśni i utrzymywały ich elastyczność. Bardzo ważne Również tutaj jest aspekt treningowy, aby bardzo dobrze rozgrzać mięśnie i dbać o ich pełną długość. 

Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta 14 March 2022
0