SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Co lepiej wybrać przed treningiem?

Witam, zastanawiam się co zamówić, szukam czegoś co mi zwiększy wytrzymałość podczas treningów. Aktualnie dawkowałem samą cytrulinę lecz nie dawało to jakiegoś mocnego kopa. Lepiej zamówić cytrulinę bete czy aakg? Lub coś innego bez zawartości kofeiny gdyż szybko wymywa mi z organizmu magnez.

zielony46 03 February 2023
Ekspert odpowiada

Witaj! 

Zacznijmy od tego, że z tą kofeiną i magnezem, to jest spora przesada. Ponadto kofeina jest najskuteczniejszym ergogenikiem o bezsprzecznym działaniu na sportowców. 

Kofeina w dawce do 400 mg na dobę uznawana jest za bezpieczną dla zdrowia i nie wywołuje skutków ubocznych, a ubytki magnezu są minimalne. Więcej o kofeinie przeczytasz tutaj i jest to stanowisko najlepszych na Świecie trenerów i dietetyków. 

Polecamy również: Kofeina - Stanowisko Międzynarodowego Stowarzyszenia Żywienia Sportowego

No dobra, ale odpowiadając na Twoje pytanie z pominięciem tej kofeiny, to na możliwości wysiłkowe największy wpływ ma kreatyna w połączeniu z beta-alaniną. Przy czym, oba te suplementy nie pobudzają i nie dodają większej energii na treningi, ale zwiększają możliwości. 

Również w tym przypadku podsyłam Ci dwa podsumowania dotyczące kreatyny i beta-alaniny, także zebrane przez ISSN.

Polecamy również: Kreatyna - Stanowisko Międzynarodowego Stowarzyszenia Żywienia Sportowego

Polecamy również: Beta-alanina - Stanowisko Międzynarodowego Stowarzyszenia Żywienia Sportowego

Jeśli chodzi o gotowy produkt, który łączy korzyści wynikające z wielu składników i jednocześnie nie zawiera kofeiny, to zaproponować mogę BIG PUMP od ALLNUTRITION. Jest to właśnie przedtreningówka dla osób, które z jakiejkolwiek przyczyny nie chcą się suplementować kofeiną. 

Inez Gorońska Mistrzyni Polski 04 February 2023
0
Pytania które mogą Ciebie zainteresować