SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Chcę zgubić kilogramy - jaką dietę i trening wybrać?

Witam zaczynam chodizć na siłownie i potrzebuje jakiś suplementów planu trenigowego oraz diety bo chce szybko zgubić Kilogramy

trM 20 November 2023
Ekspert odpowiada

Witaj!

A dla kogo ta dieta miałaby być? Dla młodej dziewczyny, czy starszego Pana? 

Niestety dieta nie może być jakakolwiek, bo żeby przynosiła efekty, musi być ściśle dopasowana do celu, płci, grupy wiekowej i aktualnej wagi. Bo jeśli np. weźmiesz dietę dla dziewczyny, będąc chłopakiem, to też schudniesz, ale pozbędziesz się większości mięśni, a o to chyba nie chodzi trenującym chłopakom. 

Jeśli natomiast dziewczyna weźmie odchudzającą dietę dla mężczyzny, to prawdopodobnie sporo przytyje. Niemniej jednak podrzucam dietę dla chłopaka i dla dziewczyny. Znajdują się one niżej. 

Polecamy również: Gotowa dieta odchudzająca dla zapracowanej kobiety

Polecamy również: Dieta odchudzająca dla początkującego mężczyzny 2300 kalorii

Niekoniecznie byłoby też dobrze, aby mężczyzna trenował jak kobieta, acz w drugą stronę jest to najbardziej możliwe. I tutaj podobnie, załączam trening dla początkującego mężczyzny na odchudzanie, jak i trening dla początkującej kobiety na redukcję. 

Polecamy również: Trening z hantlami dla kobiet. Gotowy plan treningowy dla kobiet!

Polecamy również: Gotowa dieta odchudzająca i trening z hantlami dla nastolatka

Jeśli chcemy jednak uzyskać bardziej precyzyjne informacje, to zawsze należy pamiętać, że porada będzie tym lepsza, im więcej napiszesz o sobie. Gdy informacje będą niekompletne, to porada też może być niekompletna. 

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/8002550/

Inez Gorońska Mistrzyni Polski 20 November 2023
0

Dla mężczyzny lat 28 waga ok. 107 kg i jakie suplementy stosować i w jakiej ilości bo chce zgubić trosze wagi i lepiej się odżywiać

Anonim 21 November 2023
Ekspert odpowiada

Jeśli chcesz uzyskać kompletną odpowiedź, to prosimy o założenie kolejnego pytania z pełnymi danymi (płeć, waga, wzrost, wiek, cel). Im więcej informacji uzyskamy, tym odpowiedź przez nas udzielona będzie bardziej precyzyjna. 

Inez Gorońska Mistrzyni Polski 23 November 2023
0