SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ból w lewej piersi - porady

Część 2. Poszedłem do fizjo po około miesięcznej przerwie i zdiagnozował u mnie przesunięcie drugiego zebra (lewa strona). Powiedział,że mam się nie przejmować,wykonał swoją pracę i od razu czułem się lepiej. Niestety kilka dni pozniej zacząłem znowu odczuwać ból. Przeczekalem kolejny miesiąc ( -) i wróciłem do niego. Znowu mnie nastawił i znowu od razu lepiej się poczułem. Dzisiaj jest drugi dzień po zabiegu,a ja znowu czuje,ze zaczyna się coś dziać. Czuje lekki ból,a moja pierś godzinę temu wydawała się napięta. Czy ktoś wie jak temu zaradzić? Mam 18 lat i chciałbym szybko wrócić do zdrowia,naprawić technikę i znów ćwiczyć. Pozdrawiam i dziękuje z góry.

pomocypomocy333 10 czerwca 2023
Ekspert odpowiada

Witam.

Najważniejsze, że już zgłosiłeś ten problem do specjalisty, jakim jest fizjoterapeuta. Jeśli ból utrzymuje się mimo terapii, najważniejsze jest to, aby skonsultować się ponownie z lekarzem lub innym specjalistą medycznym. Możliwe, że konieczne jest wykonanie dodatkowych badań diagnostycznych, takich jak rentgen czy rezonans magnetyczny, aby dokładnie określić, co powoduje Twój ból.

Polecamy również: Czy ból mięśni oznacza dobry trening? Na czym polega DOMS?

Niestety czasem pojawia się ból nazywany potocznie DOMS, który ustaje po kilku dniach regeneracji mięśnia. Jednak w Twoim przypadku podejrzewam, że może tutaj wdał się stan zapalny i dopóki klata gdzieś tam będzie trenowana, ruszana, to niestety ból nie odpuści tak szybko. 

Co możesz zrobić teraz:

Przestrzeganie zaleceń lekarskich. Jeżeli fizjoterapeuta dał Ci jakieś ćwiczenia do wykonania w domu lub specjalne wskazówki, postaraj się je przestrzegać. Unikaj obciążania klatki piersiowej, zwłaszcza ćwiczeń, które wydają się nasilać ból. Leki dostępne bez recepty, takie jak ibuprofen, mogą pomóc zmniejszyć ból i stan zapalny. Ważna jest też suplementacja, która pozwoli na szybszą regenerację jak preparaty kolagenowe. 

Jeżeli twój obecny fizjoterapeuta nie jest w stanie ci pomóc, być może warto skonsultować się z innym specjalistą lub nawet z lekarzem ortopedą, który szerzej podejdzie do diagnostyki klatki piersiowej i być może uda się namierzyć źródło problemu. Niestety przez Internet nie jesteśmy w stanie wykonać nawet najprostszych testów ruchowych, aby ocenić bark.

 

 

 

Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta 12 czerwca 2023
0
Pytania które mogą Ciebie zainteresować
Zawarte treści mają charakter wyłącznie edukacyjny i informacyjny oraz mogą zawierać lokowanie produktu. Starannie dbamy o ich merytoryczną poprawność. Niemniej jednak, nie mają one na celu zastępować indywidualnej porady u specjalisty, dostosowanej do konkretnej sytuacji czytelnika.