SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Boks a sylwetka

Czy trenując boks i chodząc na siłownię da się zbudować masywna sylwetkę typu jak młody ninja albo Natan Marcoń czy odpuścić boks i iść bardziej w sylwetkę ?

wookenzz 17 October 2022
Ekspert odpowiada

Witaj!

Oczywiście, że dużo łatwiejszym rozwiązaniem jest obranie jednego celu treningowego i zaplanowanie celów z nim związanych.

Mając w planach trening na siłowni i sporty walki musisz przede wszystkim zadbać o dobrą regenerację. Nie warto trenować siłowo zawsze na 100%, bo część z energii będziesz potrzebował również na treningach boksu. Dlatego wybór celu należy do Ciebie, czy bardziej interesują Cię sporty walki, czy wygląd Twojej sylwetki. 

Polecamy również: Wysoko intensywne interwały w 20 minut.

Oczywiście sporty walki rządzą się swoimi prawami i też tutaj wszystko uzależnione jest od stopnia Twojego zaawansowania czy tego, jak wyglądają takie treningi. Jeżeli są prowadzone przez osoby doświadczone, zajmujące się boksem, to na pewno nie należą one do treningów lekkich. 

W przypadku sportów walki trening siłowy ma za zadanie uzupełniać aktywność. 

Co zrobić?

Osobiście jestem zwolennikiem jednego celu treningowego.

Jak chcesz być dobry sylwetkowo, mieć fajnie zbudowane ciało, to skup swoje działania na siłowni. Oczywiście nie ma konieczności w pełni rezygnowania z boksu, można go wykorzystać jako uzupełnienie treningów na siłowni. 
Musisz jednak pamiętać wtedy o odpowiedniej nadwyżce kalorycznej, aby pokryć zapotrzebowanie na energie wynikające z treningów na siłowni, jak i treningów boksu. 

Jest wielu chłopaków, którzy wyglądają znakomicie, a trenują głównie sporty walki. Tutaj trzeba również pod uwagę wziąć Twoje możliwości genetyczne.

Tomasz Maciołek Fizjoterapeuta 18 October 2022
0