SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Białko w wieku 16 lat z 2 letnim stażem na siłowni

Dzień dobry mam 16 lat i ćwiczę już prawie 2 lata na siłowni. Spożywam około 3000 kcal i powinnienem dostarczać 120 gram białka. Moje pytanie czy jeżeli pod koniec dnia brakuje mi tych 30-40 gram białka to czy mogę korzystać z białka serwetkowego?

Paweł7474 11 November 2020

Co to jest odżywka białkowa?Ekspert odpowiada

Witaj!

Na początku może wspomnę tak na przyszłość jak zadajemy tego typu pytania staraj się nam podać trochę więcej informacji jak chociażby waga wzrost ile treningów w tygodniu wykonujesz. 

 Jeśli chodzi o Twoje pytanie to jak najbardziej możesz dostarczyć brakującą ilość białka z odżywki białkowej. Jest ona tak samo dobrym źródłem protein jak mięso czy ryby. Najlepsza odżywka białkowa to izolat białka serwatkowego (WPI), ale jeśli nie masz żadnych problemów trawiennych, nietolerancji na laktozę to z powodzeniem możesz kupić izolat białka serwatkowego (WPC).

Odżywka białkowa służy nam właśnie jako uzupełnienie niedoborów białka w diecie, ale nie ma co ukrywać, że najlepszym czasem na jej spożycie jest okres po treningowy, ze względu na to, że białko w postaci odżywki białkowej najszybciej się przyswaja. 

Jeszcze jedna moja rada na którą zwróć uwagę. Napisałeś, że Twoje zapotrzebowanie na białko to 120g, zatem wnioskuję, że ważysz około 60 kg. Jeśli tak to ok, a jeśli nie, to białko ustawiłbym na poziomie 2g-2,5g na kilogram masy ciała.

W wolnej chwili zerknij także w poniższy artykuł. 

Polecamy również: Białko, ile razy dziennie? Czy muszę jeść białko co 3h?

Powodzenia! 

Mariusz Żaba IFBB PRO 12 November 2020
0