SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Plan treningowy - porady. Ocena mojego planu treningowego

Witam mam pytanie odnośnie mojego planu treningowego czy jest ok? i czy może wprowadzić do niego jakieś zmiany. Robie w poniedziałek: klata wyciskanie ławka i wyciskanie hantlami 3 serie, biceps ćwiczenie 21 oraz hantle 3 serie, barki Środa: brzuch, klata, triceps Piątek: plecy, przedramie, klata

ipiot17 13 June 2021
Ekspert odpowiada

Witaj!

Twój plan treningowy totalnie nie ma sensu.

Nie napisałeś jakie ćwiczenia wykonujesz w inne dni niż poniedziałek, ale to i tak nie ma wielkiego znaczenia. Przede wszystkim - brakuje treningu nóg. Poza tym, klatka trenowana na każdym treningu, inne partie tylko raz. Zupełnie nie rozumiem, jaki był zamysł tego planu treningowego?

Mając do dyspozycji 3 dni w tygodniu, skłaniałbym się do treningu FBW, góra dół lub push pull. Jednak serie i ćwiczenia trzeba już dobrać tak, aby miało to ręce i nogi. W skali tygodnia na duże partie takie jak nogi, plecy klatka serii powinno być 12-16. Na mniejsze biceps i triceps starczy 6-9 i na barki 9-12. Co do ćwiczeń - podstawą treningu powinny być ćwiczenia wielostawowe, izolacje mogą stanowić jedynie uzupełnienie. Przysiad, martwy ciąg, wyciskanie sztangi leżąc i stojąc - na tym powinieneś się opierać. Powtórzenia powinny mieścić się w zakresie 6-12 dla ćwiczeń głównych i nawet do 15 dla izolacji. Jak ułożyć to wszystko w całość? Pomogą Ci w tym nasze artykuły o treningach.

Polecamy również: Trening na masę - zasady, przykładowy trening

Polecamy również: Trening FBW i PUSH-PULL dla zapracowanych

Przemek Górynowicz Zawodnik IFBB 14 June 2021
0