SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

zapotrzebowanie

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 929

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam.

Użyłem kalkulatora Vitalmax i po wpisaniu danych wyszło mi że przy mojej masie 107kg i redukcji 500cal. moje zapotrzebowanie kaloryczne to 2838 cal. Moje pytanie odnośnie tego kalkulatora - czy 2838 to nie za dużo? Wcześniej już z waszą pomocą ułożyłem dietę niskowęglowodanową gdzie zapotrzebowanie kalorytczne wynosiło 2062 stąd też moje żdziwienie aczkolwiek wtedy ważyłem odrobinkę mniej :)
Chciałem również zapytać o ilość białka, węglowodanów oraz tłuszczy podanych w następujących propocjach : białko - 2,0 g na 1kg masy ciała, ww - 2,4 g i tłuszcze - 1,0 g? Nie powinno być więcej białka niż ww? Dzieki za pomoc. Pozdro
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1356 Wiek 42 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 17360
Wedlug mnie kalkulator dobrze obliczyl, przyjmujac ze masz wspolczynnik aktywnosci 1,3
Proporcje proponuje takie
B-2,5
T-1,2
WW-reszta
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1150 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 30337
Zapotrzebowanie możesz sobie też sam obliczyć 107*24*1,3=3338-500 kcal=2838. 1,3 to współczynnik aktywności jak ćwiczysz codziennie to może być taki . I białka możesz dać w granicach 2,2-2,5 , i tłuszcze jak kolega wyżej napisać możesz nawet wiecej dać , a reszta to węgle
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1356 Wiek 42 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 17360
1.Współczynnik aktywności:
Bardzo aktywny = 1.4 - 1.5 (Codzienne intensywne ćwiczenia + praca fizyczna przez większa cześć dnia)
Aktywny = 1.3 - 1.4 (Codzienne intensywne ćwiczenia + praca 'na nogach')
Średnio Aktywny = 1.1 - 1.2 (Ćwiczenia 3 razy/tydzień + praca siedząca)
Nisko Aktywny = 1 (brak ćwiczeń + praca siedzącą)
2.By Sniv
[https://www.sfd.pl/[Art]_Carb_Cycling_-_Zasady_manipulacji_węglowodanami-t425739.html]

1,0 - siedzący tryb życia; brak aktywności; spanie i oglądanie TV
1,2 - praca siedząca/przy komputerze, bez dodatkowej aktywności sportowej
1,4 - praca biurowa (biurko, komputer, etc), oraz dodatkowa aktywność typu umiarkowany spacer, niezbyt ciężki trening
1,6 - praca niefizyczna, umiarkowana aktywność oraz trening - tu jest większość ludzi
1,8 - praca fizyczna i trening lub praca niefizyczna i 2 treningi dziennie
2,0 - ciężka praca fizyczna i ciężki trening dziennie

Zmieniony przez - marcellll w dniu 2009-12-22 14:08:32
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Źrudło węgli

Następny temat

pytania do "znawców"

WHEY premium