SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

zamiana angielskiej licencji doorsupervisor na polską

temat działu:

Sztuki Walki

Ilość wyświetleń tematu: 2940

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 259 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3127
Chce zrobić szybkie rozpoznanie bez możliwości błędu i mam pytanie (może do słabego albo innego wyjadacza z tego forum) czy jest jakaś możliwość zamiany angielskiej licencji doorsupervisor na polską aby sobie jeździć w interwencji itp? Czy trzeba sobie wyrabiać tu od początku polską. Może posiadacie jakiś link do numeru telefonu w jakimś ministerstwie (u źródła) żebym nie miał niedomówień. oczywiście sogi jeśli będę mógł wstawić.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

Wyjątkowo przepyszny zestaw!

Zgarnij 3X NUTLOVE 500 w MEGA niskiej cenie!

KUP TERAZ
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 79498
Chyba się nie pomylę jeżeli napiszę,że skoro polską licencją P.O.F. można sobie podetrzeć du.pę w Anglii,to pewnie niestety Twoja angielska licencja będzie tak samo ważna w Polsce.Więcej informacji odnośnie licencji możesz zyskać w każdej Komendzie Wojewódzkiej Policji,w Wydziale Postępowań Administracyjnych,są tam komórki ds.wydawania licencji.


Wklejam fragment ustawy regulujący wydawanie licencji P.O.F.ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI


z dnia 4 czerwca 1998 r.


w sprawie wzoru i trybu wydawania licencji pracownika ochrony fizycznej i licencji pracownika zabezpieczenia technicznego oraz trybu i częstotliwości wydawania przez organy Policji opinii o pracownikach ochrony.


(Dz. U. z dnia 26 czerwca 1998 r.)Na podstawie art. 30 ust. 5 ustawy z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia (Dz. U. Nr 114, poz. 740) zarządza się, co następuje:
§ 1. 1. Osoba ubiegająca się o wydanie licencji pracownika ochrony składa pisemny wniosek do właściwego, ze względu na swoje miejsce zamieszkania, komendanta wojewódzkiego Policji.
2. Wniosek, o którym mowa w ust. 1, powinien zawierać co najmniej wskazanie osoby, od której pochodzi, jej adres, określenie rodzaju licencji oraz podpis wnioskodawcy.


§ 2. 1. Do wniosku, o którym mowa w § 1, osoba ubiegająca się o wydanie licencji pracownika ochrony fizycznej pierwszego lub drugiego stopnia dołącza następujące dokumenty:
1) kopię stron dowodu osobistego zawierających imię, nazwisko, datę i miejsce urodzenia, numer ewidencyjny (PESEL) i adres zamieszkania,
2) oświadczenie o zdolności do czynności prawnych stwierdzone własnoręcznym podpisem, złożonym w obecności pracownika komendy wojewódzkiej Policji przyjmującego wniosek,
3) zaświadczenie o uregulowanym stosunku do służby wojskowej, wydane przez właściwe organy wojskowe (tylko osoba ubiegająca się o wydanie licencji pracownika ochrony fizycznej pierwszego stopnia),
4) orzeczenie lekarskie stwierdzające fizyczną i psychiczną zdolność do wykonywania zadań pracownika ochrony, wydane przez jednostki uprawnione do przeprowadzenia badań ubiegających się o wydanie licencji,
5) dwie fotografie o wymiarach 3,5 x 2,5 cm,
6) kopię świadectwa ukończenia szkoły, odpowiednio podstawowej lub co najmniej średniej,
7) kopię dyplomu lub świadectwa szkoły lub innej placówki oświatowej, które potwierdzają uzyskanie specjalistycznego wykształcenia, zaświadczenia o ukończeniu kursu pracownika ochrony, odpowiednio pierwszego lub drugiego stopnia,
lub
kopię świadectwa potwierdzającego zdanie egzaminu z zakresu znajomości pełnienia służby strażniczej z bronią i ewentualnie zaświadczenia potwierdzającego odbycie szkolenia dla kadry kierowniczej w Straży Przemysłowej, wydanych do dnia 27 marca 1998 r.

2. Wysokość i tryb wnoszenia opłat za wydanie licencji określają odrębne przepisy.

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 259 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3127
dzięki za namiar, sog leci
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 2687 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 52673
Niestety, tak jak słaby. Wątpię by door supervision na coś się w PL przekładało.

"Real niggers do what they wanna do, bitch niggers do what they can do"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Efektowne wstanie z ziemi

Następny temat

SW a blizny po operacjach wyrostka i przepukliny

BF