SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

zaburzenia regeneracji?

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2579

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 1033 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 19197
witam mam taki problem cwicze FBW pon. sro. piatek. Treningi mam ciezkie i niestarcza mi juz sil zeby zrobic na nich nogi , wiec nogi
cwicze w wtorek czwartek i sobote 4 serie przysiadow na kazdym treningu, czy moze to znaczaco zaburzyc moja regeneracje?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 1033 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 19197
niepelnym rom?

HSS znalazlem tylko HSS 100? czy kazde HSS korzysta z tego wzoru?

moze jakis link do HT?

mam do ciebie puma prosbe moglbys mi rozpisac HSS 100 na 4 dni treningowe. sprzet jaki posiadam to:
sztanga prosta
sztanga lekko lamana
regulowane dwie sztangielki
drazek
lawka prosta ze skosem w gore
modlitewnik
wyciag gorny i wyciag dolny


Zmieniony przez - Larsson w dniu 2009-02-04 22:12:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347286
co ty nogi 3x w tyg??

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1807 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12829
sam stwierdziles ze treningi masz zbyt ciezkie, prosty wniosek.
taki duzy chlop, 13tys przeczytanych, a takie pytania zadaje

Zmieniony przez - PHaSeR w dniu 2009-02-03 15:25:57

Hard work has a reward. More hard work.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 1033 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 19197
no 3 razy w tyg ale tylko 4 serie przysiadow na treningu, to wszystko, poprostu te nogi powinny byc w planie FBW ale niestarcza mi juz na nie sil, niejestem w stanie ich zrobic. Niechce tez obnizac intensywnosci ogolnie treningu zeby tylko zrobic nogi bo i tak wiem ze i tak braknie na nie sil. Dlatego robie je w te dni wolne od treningu, ale to chyba niejest za dobre rozwiazanie poniewaz chyba zaburza mi to regenerajce, niewiem zabardzo jak rozwiazac ten problem z nogami, odpada trening nog z pozostalymi partiamia bo poprostu niedaje rady juz ich zrobic, ledwo sil mi starcza na czworoboczne a co dopiero 4 serie przysiadow jeszcze zrobic do maxa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 1807 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12829
a pokaz swoj plan

Hard work has a reward. More hard work.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 9831 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34282
Jestem przeciwnikiem FBW poza specyficznymi okazjami, ale imho przysiady 3 razy w tygodniu to troche niezbyt bezpieczne i niezbyt rozwazna patrzac na CNS i regeneracje.

Skoro chcesz robic nogi trzy razy w tygodniu [bardzo dobre podejscie], to wybierz trzy wielostawowce ciezkie, po jednym na inny dzien.

Np Raz robisz Przysiad sztanga na plecach, na nastepnym zuraw, na nastepnym fronty.

Albo

MC NA PROSTYCH/Przysiad tylni/ ZURAW

albo milion innych opcji.

Nogi to ogromny obszar. Sa trzonowa czescia przedniego i tylnego lancucha kinetycznego. Masz tyle obszarow, ze ograniczanie sie tylko do przysiadow to marnotrawienie potencjalu.

WIEDZMA JEST MOJA %)
Znizka 30% na sprzet Kelton:
http://www.sfd.pl/Pozegnalna_Znizka_30%_na_sprzet_Kelton_od_Pumy.-t624346.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 1033 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 19197
phaser niechce mi sie wklejac teraz treningu, trening mam dobry, a problem tych nog niema zwiazku z reszta treningu.

puma czemu jestes przeciwnikiem FBW ?

a nog wcale niemusze robic 3 razy w tyg ale poprostu jakby wyodrebnilem ich trening z calego FBW, pomysle nad tymi roznymi cwiczeniami wielsotawowymi, chodz wydaje mi sie ze nadal to bedzie zaburzac ta regeneracje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Szacuny 12054 Napisanych postów 30475 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130404
Znajdź miejsce na nogi w dzień treningu całego ciała (sprawdź, które ćwiczenie możesz zlikwidować - daj tam przysiady). Jeśli treningi masz naprawdę intensywne to 6 dni w tygodniu będzie za dużo - przysiady angażują wiele mięśni, zwłaszcza m.pleców i nigdy nie będziesz właściwie zregenerowany).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 1033 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 19197
chodzi o to ze w treningu uzywam przedewszystkim ciezkich wielostawowych cwiczen, i na koncu niemam juz sil na nogi, niechcialbym czegos wyrzucac bo zaniedbam przez to inna partie, musze sie chyba zmusic do robienia tych nog razem z calym treningiem, chodzby ostatkiem sil
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 9831 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34282
FBW na poczatek przygody z silownia, na powrot po przerwie, na utrzymanie, na lato gdy po redukcji osiagnales sylwetke, dla chwilowej odmiany.

Na wszystko inne sa lepsze i skuteczniejsze metodologie.
Tak jak napisal ci kolega powyzej, po intensywnym treningu nog raz w tygodniu, moze okazac sie ze caly tydzien nie wystarczy na ich regeneracje.
Jesczze pytanie jak wykonujesz te twoje 4 serie na kazdym treningu. Jak 10-12 powt z rezerwa i tylko w ostatniej do upadku, to cien szansy widze, ale jesli jakies 4*4 lub inne ostre jatki gdzie w kazdej serii idziesz na zywiol, a na nastepnym treningu dalej podbijasz i na nastepnym znowu tez, a potem nowy tydzien jeszcze wyzej, to nie tylko sie zajedziesz. Zlapiesz mega kontuzje wkoncu.

EDIT: Jesli robisz FBW i nogi dajesz na koniec treningu - to juz nie mam pytan. Zajezdzasz sie. Nie rob tak. Nogi zawsze na poczatku.

Zmieniony przez - puma666 w dniu 2009-02-03 17:04:02

WIEDZMA JEST MOJA %)
Znizka 30% na sprzet Kelton:
http://www.sfd.pl/Pozegnalna_Znizka_30%_na_sprzet_Kelton_od_Pumy.-t624346.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 1033 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 19197
wale do maksa, stalym ciezarem zreszta jak w kazdym cwiczeniu na kazda partie, powtorzenia w granicach 8-4, tylko tak rosne.

to moze robic tak FBW w poniedzialek sroda i piatek bez nog a w sobote same nogi pelny trening.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

pytanie:P

Następny temat

wAZNE- pomoc trening

Wiecej