SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

złamane kolano

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1947

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Lady M z działu Uderzane.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 77 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 335
Hej. Nie wiedziałem za bardzo gdzie umieścić ten post. Zainteresowała mnie dzisiaj jedna rzecz. Załóżmy mamy dwie osoby. Napastnik i obrońca. I teraz tak, powiedzmy, że obrońca to nie trenujący przeciętniak, około 70kg wagi, z metr siedemdziesiąt wzrostu, potrafi kopnąć coś w rodzaju fronta chusoku (poduszka stopy?) na kolano. Nie spotkałem się jeszcze osobiście z sytuacją gdzie ktoś takim kopnięciem niszczy komuś kolano, chociaż czytałem niejednokrotnie, że można. Obrońca nic nie trenuje jak już wyżej wspomniałem, więc jego siła jest powiedzmy przeciętna (to też troszkę szeroko opisane, ale nie wiem za bardzo jak mam to ująć), i tutaj przejdźmy do meritum. Czy ciężko jest komuś zniszczyć staw kolanowy takim frontem, oraz czy waga, wzrost, wytrenowanie napastnika mają na to wpływ? Pytam raczej o cięższych przeciwników, bo logika mi podpowiada, że nie byłoby problemu z osobą ważącą 40kg i mierzącą 1,6m wzrostu. :D

Chciałbym zaznaczyć, że nie chcę nikogo bić, jedynie bardzo mnie to nurtuje, jestem ciekaw.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2584 Napisanych postów 23357 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 337408
Pewnie, że kopnięciem na kolano można je uszkodzić. Oczywiście nie zawsze tak się stanie ale istnieje takie ryzyko. Zależy to np. od siły ciosu oraz tego jakie jest położenie stawu kolanowego oraz jego stan. Kontuzje mogą zdarzyć się zawsze także w najmniej spodziewanym momencie. Doświadczenie i siła włożona w zadanie ciosu też mają znaczenie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 359 Napisanych postów 3054 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 83638
Pozycja kolana bardzo istotna. Jeśli napastnik będzie miał zgięte kolano i oparty na nim ciężar ciała to może nic nie zdziałasz. A jeśli kolano miałby na wyproście i wtedy z całej sił wjedziesz w kolano frontem to możesz w nim trochę namieszac :P Silny front na pełnej dynamice i po zawodach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 1815 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35261
Kolano to staw, nie da się ,,złamać" kolana. Łatwo/trudno to płynne oceny, generalnie to jest dość podatny na kontuzję staw..... no ale podczas bójki to raczej nie jest trywialne kogoś w nie trafić tak żeby mu rzeczywiście krzywdę zrobić.

,,chodzić już umiem, teraz chce umieć latać" Eldoka

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 1893 Wiek 110 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36567
po co komu te suche dane-kolano jest jednym z najbardziej podatnych na uszkodzenia stawów i niezależnie,kto i w jakiej pozycji go zaatakuje,może dojść do poważnych uszkodzeń
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 359 Napisanych postów 3054 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 83638
Zgadzam się, Wystarczy mocno i celnie w nie trafić i można uszkodzić dosć mocno
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1070 Wiek 45 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 6595
Steelhit96


Chciałbym zaznaczyć, że nie chcę nikogo bić, jedynie bardzo mnie to nurtuje, jestem ciekaw.


widocznie nie masz w życiu większych problemów
mnie nurtuje co by tu zrobić żeby się nie narobić a dużo zarobić
co do kolana to można uszkodzić, zależy jak będzie ułożone kolano i jaka będzie siła udeżenia, no i jeszcze jeden warunek - musisz trafić. niećwicząca osoba jaką podajesz za przykład trafi co najwyżej przypadkiem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 77 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 335
Dopiero później zauważyłem błąd ze złamaniem i czekałem aż ktoś poprawi. :D

Jest to jeden z wielu moich problemów hahaha ;d

Dzięki za wyjaśnienie, pozdrawiam ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2361 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
jak już wyzej napisano. Kolano można uszkodfzić dobrym kopinieciem ale to czy uszkodzisz czy nie zależy od kilku czynników:
-celności u sily Twego kopa
-stanu zdrowia kolana Twego rywala
-pozycji na jakiej "złapiesz" rywala

PS: W teorii masa ma znaczenie,ale jak z fizyki zapewne wiesz masa to tylko jeden z czynników wpływający na ogolnie powiedzianą silę ciosu/kopa

Zmieniony przez - QUEBLO w dniu 2014-11-03 09:12:20

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Skakanka!

Następny temat

problem z oczami (ochrona)

WHEY premium