SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

złamanie obojczyka z przemieszczeniem

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2754

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 223
Witam wszystkich forumowiczów! Bez zbędnego pier****nia. 4 lata temu złamałem obojczyk na desce uderzając prawym barkiem w asfalt. Lekarz założył mi na drugi dzień gips, w którym chodziłem 6 tygodni. Po zdjęciu gipsu zrobiono mi zdjęcie tego obojczyka w celu sprawdzenia jaki jest zrost. Zrost był krzywy (jedna kość niżej, druga wyżej). Lekarz na to, że kość jest dobrze zrośnięta i, że się sama zejdzie i krzywizny nie będzie, tylko potrzeba na to czasu. Mija już 4 rok a kości są krzywe. Mianowicie jest widoczna gula na prawym barku. Moje pytania są następujące:
1) Przy ćwiczeniach m.in. rozpiętki oraz niektórych na barki kość mi mocno strzela. Czy to normalne?
2) Czy będę mógł kontynuować przygodę z kulturystyką w moim dalszym życiu? Dodam iż bardzo mi na tym zależy.
Proszę o szybką odpowiedź. Pozdro!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 260 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1018
co 2 dzień ćwiczenia na Triceps.. Jeśli inne partie nie bolą, to możesz. Pamiętaj jednak, że triceps prócz prostowania stawu łokciowego bierze również udział w prostowaniu i przywodzeniu stawu ramiennego.

Pomogłem? SOG. thx

Zapraszam na mój blog rowerowy:
http://www.nosor.bikestats.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 260 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1018
Która kość. Obojczyk? Gdzie dokładnie? Staw barkowo-obojczykowy, czy mostkowo-obojczykowy?

Pomogłem? SOG. thx

Zapraszam na mój blog rowerowy:
http://www.nosor.bikestats.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 223
Staw barkowo-obojczykowy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 260 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1018
Czy strzelaniu towarzyszy jakiś dyskomfort lub ból?

Pomogłem? SOG. thx

Zapraszam na mój blog rowerowy:
http://www.nosor.bikestats.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 223
Nie obserwuje bólu, ale dyskomfort jest duży. Najbardziej dostrzegam przy wyciskaniu żołnierskim. Kość w miejscu złamania strzela dość mocno, lecz tak jak mówiłem nie ma przy tym bólu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 260 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1018
Kość w miejscu złamania Ci strzela czy staw? Kość z tego co napisałeś się zrosła. A zrośnięta kość nie strzela. Dodam, że w wyniku złamania i złego zrostu, długość obojczyka zmieniła się, co może mieć oddziaływanie na stawy sąsiednie. Dlatego w stawie barkowo-obojczykowym dochodzić może do jakiś przeskoków z racji tego, że staw jest w ,,nowej" pozycji. Dodatkowo, w stawie barkowo-obojczykowym może występować krążek stawowy i jeśli Ty go posiadasz, to może to właśnie on być winowajcą tych niekomfortowych przeskakiwań w stawie.

Pomogłem? SOG. thx

Zapraszam na mój blog rowerowy:
http://www.nosor.bikestats.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 223
Dziękuję za wyczerpujące opisanie mi tego problemu. Daję SOG'a ;) Wracając do tematu czy staw w nowej pozycji jakoś się unormuje i nie będzie tego strzelania?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 337 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4729
To ja się wypowiem bo mój lewy obojczyk wygląda tak :

Też czasem coś skoczy lub lekko zaboli, ale poza tym zero problemów, nie tak dawno wróciłem do ćwiczeń po bardzo długiej przerwie, i obojczyk daje spokojnie radę we wszystkich ćwiczeniach. Opinie 3 różnych lekarzy takie same, nie ma co się martwić.

Zmieniony przez - chmielu125 w dniu 2014-05-07 19:34:11

To know your own limits, you must first know your foe's limit

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 223
Czyli myślisz, że nie ma przeciwskazań żadnych co do cięższych ciężarów? Bo jednak boje się, że jak na lekkich mi przeskakuje, to co będzie na tych cięższych...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 260 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1018
To jest zdjęcie zrosnietego obojczyka ?!

Pomogłem? SOG. thx

Zapraszam na mój blog rowerowy:
http://www.nosor.bikestats.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 337 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4729
Nie, to jest zdjęcie połamanego ale zrósł się w takiej pozycji.
@Kargol96
Nie mogę ci powiedzieć na 100% jak to będzie u ciebie, bo różne czynniki na to wpływają, np jak mocne masz kości. Ale u mnie poza tymi małymi niedogodnościami jest ok a ostatnio próbnie wycisnąłem 75 kg na barki, żeby się przekonać czy przy takim ciężarze będzie ok i nie było problemu.
I tak jak pisałem, byłem u trzech różnych lekarzy, akurat nie z powodu obojczyka ale nadgarstka który połamałem dużo gorzej ale pytałem też o obojczyk, powiedzieli ,że nie widzą przeciwwskazań.
Poza tym zauważyłem ,że im więcej ćwiczę tym mniej mi ten obojczyk doskwiera.

Zmieniony przez - chmielu125 w dniu 2014-05-08 10:47:22

To know your own limits, you must first know your foe's limit

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

" Dziwny " biceps

Następny temat

dziwny biceps

WHEY premium