SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

wyciskanie - pytanie do znawców tematu

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1547

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 99 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1733
WitAM. Krotko o sobie - 37 lat, 172 cm wzrostu, 85 kg wagi czyli troszke nadwagi ale to nie jest moim glownym problemem. Kiedys przez lata rekreacyjnie wprawdzie ale calkiem intensywnie i z prawdziwa pasja trenowalem sporty walki: chwytane, uderzane, tradycyjne... Nigdy nie bylem fizolem, szczegolnie kondycja slaba przez problemy z plucami ale uchodzilem za raczej silnego zawodnika. Od kilku lat zaprzestalem treningow, rodzina i te sprawy, cwicze wiec w domu z hantlami, podciaganie itd bez planow ale raczej z glowa, slucham dobrych rad, staram sie uczyc, nie szarzuje, jest ok chociaz jak na tyle lat trenignow specjalnie sprawny nie jestem. Pare miesiecy temu zakupilem laweczke, sztange, chcialem sprobowac swoich sil w wyciskaniu i powiem szczerze ze w szoku jestem jak malo wycisne. Na pierwszy raz poszlo z wielkim trudem 70 kg. Zdziwilem sie o tyle ze pamietam gosci z treningow ktorzy deklarowali duze ciezary a nie mialo to przelożenia na sile np w grapplingu ale mniejsza o to. Tak czy inaczej czuje, ze wyciskanie jest moja slaba strona i chcialbym poprawic sile tej partii miesniowej. Obecnie cwicze w ten sposob ze staram sie jeden trening w tygodniu zrobic na sile czyli np raz do 5 powtorzen, raz do 3, czasami do 2 albo 1 ( progres jakis jest bo od wrzesnia z 70 jest obecnie 82 ale to pewnie normalka u poczatkujacego), drugi trening na eksplozywnosc czyli np 10 serii po 2 lub3 szybkie ruchy z polowa maks obciazenia i jeden trening na wytrzymalosc a wiec powiedzmy z tym 50 % do oporu, jakies 40 razy w koncowej serii. Moje pytanie brzmi czy bledem jest mieszanie celow na jednej sesji trenigwej a wiec najpierw np eksplozywnosc ( najmniej wyczerpujaca). potem sila a na koncu wytrzymalosc ew zmiana kolejnosci zaleznie o prorytetow? nie mam jakis mega celow do osiagniecai, chce ogolnie poprawic swoja sprawnosc, sile. Pozdro i mam nadzieje na opinie ludzi ktorzy siedza w temacie.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12105 Napisanych postów 30527 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130869
Czytaj dziennik Wzorka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam! Jeżeli nie bierzesz kreatyny, aminokwasów itp. i żyjesz normalnie (normalne domowe jedzenie, praca do 15 tej, 5-7 godzin snu) to polecam zaznajomienie się z treningami na siłę 5x5 RAMPA/BillStar. Na pewno nie jestem znawcą, ale na mnie podziałało. Jeżeli zależy Ci na sile w WL to dojdziesz takim sposobem do dobrego wyniku mniejszym nakładem pracy niż w tym samym czasie stosując splity, czy inne treningi dla zaawansowanych. Uważam też, że "dzienniki Wzorka" nie są jeszcze dla Ciebie. Odpuść "dzień maksymalnej siły" i "dzień eksplozywnych wyciskań" bo to też jeszcze nie dla Ciebie. Możesz posłuchać też porad mądrzejszych kolegów z forum.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 99 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1733
Dzieki Chong, tez uwazam ze nasladowanie profesjonalistow jak Wzorek w moim przypadku nie ma sensu bo ja mam inne priorytety i nie angazuje sie tak mocno. Co do eksplozywnosci to trenuje ja na ciezarach w granicach 50 % maksa, czuje efekt a nie czuje tego w kosciach wiec z ta eksplozywnoscia to bym jeszcze poprobowal. Bardziej chodzi mi o mieszanie treningu. Np jedna seria z duza iloscia powtorzen na wytrzymalosc, druga z mala na mase, trzecie z jeszcze mniejsza na sile, oczywiscie na rozsadnych ciezarach i po dobrej rozgrzewce. Z zasady naprawde nie szarzuje,m i bawie sie na tyle malymi ciearami ze na razie nie czuje tego w kosciach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2187 Napisanych postów 6169 Wiek 53 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311147
Wyciskaj 3 x w tygodniu, jedem dzień ciężki, drugi ćwiczenia eksplozywne, jeśli Ci wchodzą, dzień średni. Ale, msz, jeśli nie wyciskasz 130-140 kg to zastosuj progresję liniową, no. 5 x 5 +2,5kg co tydzień, albo jak kolega proponował, Bill Starr lub Mark Rippetoe :) Ewentualnie spróbuj z moją (tzn, nie moją, ale będę stosował) rospiską :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2187 Napisanych postów 6169 Wiek 53 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311147
edit: rozpiską :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2187 Napisanych postów 6169 Wiek 53 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 311147
A na jednej sesji bym nie mieszał.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 99 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1733
ok, dzieki kolego za rade
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Głosowanie-luty- konkurs Sportowa sylwetka Lato 2015

Następny temat

130x5 przysiad. OCENA !

WHEY premium