SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

wybielanie i opalanie

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3739

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 105
Hej, mam takie dwa pytania, co prawda tematy były już po części poruszane, aczkolwiek chciałbym zagłębić się w temat.

1. Jakie jest najskuteczniejsze wybielenie zębów oprócz laserowego? I czy to całe wybielanie jest aż tak bardzo szkodliwe jak powiadają? Czy laserowe też jest niebezpieczne dla zdrowia? I czy jeśli będę odpowiednio dbał o zęby kolor się utrzyma, czy po dwóch, trzech latach i tak powoli się przywróci?


2. Słyszałem o takiej innowacji, ale nie wiem gdzie, a ktoś tu pewno się orientuje, chodzi mi o jakąś parę opalającą, coś jak sauna parowa tylko, że jeszcze opala i do tego nie jest szkodliwa jak solarium? Jest coś takiego? ;P

Dzięki za odpowiedzi i rozwianie mojej nie wiedzy ;)
Pozdrawiam
Tomek

I'm Just Asking..

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 85 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 711
Odnośnie przezierności - stomatolog na pewno powinien temat wyjaśnić przed wybielaniem - przezierność pojawia się (nawet w necie jakieś fotki oglądałam swego czasu, jak wybielałam) gdy zęby są zbyt długo albo mocno wybielane
dlatego stężenie żelu lepiej dobrać konsultując się ze specjalistą, podobnie z czaaem trwania kuracji
zapewne kwestie wybielania przy pomocy lampy czy tam lasera, nie wiem czy to to samo, identycznie
jeśli nie uskutecznimy totalnej samowolki, przezierność raczej nas nie dotknie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 279 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1742
Ad1.
Nie wiem jakie jest najskuteczniejsze. Ale z wlasnego doswiadczenia moge polecic paski blend-a-med whitestrips. Jest to relatywnie tania i dobra metoda.
Ad2
Moze chodzi o opalanie natryskowe?

Cały układ jest tak silny, jak silne jest jego najsłabsze ogniwo.
Pozdrawiam !
--==Veko==--

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 105
Eh czytam o tym coraz więcej i mam coraz większy mętlik w głowie, chciałem wybielić laserem, ale piszą, że strasznie niszczy szkliwo i za kilka lat będę miał przeźroczyste zęby, ponoć "gwiazdy"^^ wybielają jakimś żelem, że cena podobna do lasera, efekt też, a nie niszczy tak zębów czy cuś?
Wie coś ktoś na ten temat? ;)

Pozdrawiam




p.s.

@Veko
z tego co czytam o tym opalaniu natryskowym to wnioskuję, że właśnie o to mi chodziło, wiesz coś o tym? Faktycznie takie to genialne? ;)

Zmieniony przez - TrueFriend w dniu 2011-01-17 02:01:45

I'm Just Asking..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 463 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4646
TrueFriend moję zęby czeka test pastą SuperSmile, dużo pozytywnych opini jest na jej temat, wiec może też weź ją pod uwagę.

" Gdybyś usłyszał tysiąc razy- nie uda Ci się.
To wiesz co?
Rób nadal wszystko jak najlepiej potrafisz i pokaż, jak bardzo się mylili.
Sukces jest największą, dostępną, ludzką zemstą."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 157 Napisanych postów 10921 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 43675
Żel jest mnie inwazyjny dla zębów i chyba nawet jest tańszy od lasera. Po żelu zęby będą nadwrażliwe ( z tym się bardzo musisz liczyć, gdyż wg mnie to uciążliwe). Czytałam jakiś czas temu o wybielaniu włoskim systemem http://www.anident.pl/wybielanie-zebow.html  i cieszyła się ta metoda dość dobrymi opiniami.
Wybielanie laserowe nie jest szkodliwe dla zdrowia.
Wiadomo po wybielaniu jakimkolwiek sposobem papierosy , wino , kawa , herbata ,cola powinny iść w odstawkę albo od razu na prędkości szorować zęby.
Kolor prędzej czy później będzie się zmieniał,lecz przy dobrej pielęgnacji nie nastąpi to szybko.

Do do opalania natryskowego osobiście nie uważam za jakiś genialny sposób . jest to po prostu specjalnym przyrządem nałożona mgiełka brązująca. Wiadomo w niektórych przypadkach ma to swoje zalety. Ja jadnak pozostanę przy solarium :) co chcesz dokładnie widzieć w tym temacie??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 463 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4646
malutka_k to nie lepsze będzie pozostanie przy paskach wybielających, które stosowałaś niż udanie sie na ten zabiego co podałaś w linku za 900 zł ? :)

" Gdybyś usłyszał tysiąc razy- nie uda Ci się.
To wiesz co?
Rób nadal wszystko jak najlepiej potrafisz i pokaż, jak bardzo się mylili.
Sukces jest największą, dostępną, ludzką zemstą."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 157 Napisanych postów 10921 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 43675
zależy kto czego oczekuje. Ja z pasków jestem w pełni zadowolona( zarówno efektem jak i ceną) . Wiem także , że niektórzy co 2-3 miesiące muszą powtarzać zabieg z paskami. Jeżeli komuś to nie przeszkadza oraz działają one w ogóle w jego przypadku ( znam osoby u których efekt był bardzo mizerny) to jak najbardziej. Lecz jeżeli ktoś ma pieniądze i oczekuje efektu na dłuższy czas to wybierze metodę laserową. Mnie nie stać , choć myślę , że nawet gdyby było to bym wolała na coś innego je przeznaczyć niż na zęby ( tym bardziej , że są one okej )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 8
Po pierwsze Dzięki wszystkim za odpowiedzi, myślałem, że już nikt się nie wypowie, co do opalania to poczytałem trochę w internecie i jednak faktycznie to nie takie super, ponieważ jest to coś bardziej ala farba niż praktyczne opalania, a po 7-10 dniach schodzi i zostają jakieś smugi wyglądające jak brud które trzeba szorować żeby zeszły ogólnie to krótkotrwały efekt, polecają jednorazowo do sesji zdjęciowych, na ślub czy inne imprezy, ale nie na co dzień.


Jeżeli chodzi o zęby, to hmm.. myślę, że wypróbuję te paski blenda med, jeśli efekt mnie zadowoli to tylko się cieszyć, a to, że trzeba powtarzać zabieg co kilka miesięcy nie jest dla mnie jakoś szczególnie uciążliwe.

Ale załóżmy jednak, że paski na mnie nie zadziałają, albo zadziałają słabo, i powiedzmy, że mam pieniądze hm.. mam. a może mam chęci, żeby owe ~1000zł odłożyć, ale mniejsza o to w tym przypadku co więc polecacie żel czy laser? Z tego co słyszę to żel też nie jest taki genialny, więc nie bacząc na cenę lepszy będzie laser? Kawy, herbaty, coli, słodyczy raczej nie jadam, odzwyczaiłem się dawno temu, także nie będzie problemu.


Zakładam, że polecicie mi laser, więc od razu zadam kilka finiszowych pytań.

1. Czy jest spora różnica gdzie zrobię wybielanie? Mogę trafić na jakiś kiepski gabinet gdzie mi zepsują "niechcący" zęby? Chodzi o to, że studiuję w mieście którego nie znam(Wrocław) i nie wiem gdzie są tu godne polecenia gabinety.

2. Czy po wybielaniu trzeba używać jakiejś specjalnej pasy czy czegoś? Czy normalnie dbać o zęby tak jak przed zabiegiem?

3. Jak przebiega zabieg, bo ponoć trzeba coś powtarzać, czyli robię jedno, za ile czasu następne? I to wszystko w tej jednej cenie czy drugi raz trzeba płacić?


Dzięki ;)

Only True, Just True

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 157 Napisanych postów 10921 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 43675
http://www.tanie-wybielanie-zebow.pl/index.php/wybielanie-ekspresowe/63-laserowe-wybielanie-zebow.html to możesz popatrzeć na gabinety z rożnych województw . Zawsze pozostają też opinie na różnych forach .
Paste może CI dentysta jakąś zalecić , ale z tego co czytałam kiedyś niema specjalnych wymogów co do pasty.
jeżeli trzeba drastycznej zmiany może być potrzebny kolejny zabieg
zrestzą masz na tej stronie prawie wszystkie odpwoiedzi na Twoje pytania
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 463 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4646
"Kolejną niedogodnością często wiązaną z laserowym wybielaniem zębów, jest uczucie nadwrażliwości zębów i dziąseł. Wynika to z rodzaju żelu stosowanego do zabiegu. Jednakże uczucie to mija po pewnym czasie. Warto zapytać się stomatologa, czy stosuje system Pola Office, który zawiera specjalny składnik redukujący możliwość wystąpienia nadwrażliwości."

Ja sie własnie tego obawiam, dlatego napierw będe próbował pastę Supersmile, ponieważ dużo osób jest z niej zadowolona, ale jeśli nie spełni moich oczekiwań to następnie wypróbuję polecane przez malutka_k paski, i myśle że na tym zakończy sie moja przygoda, żeby mieć białe ząbki. To wszystko chyba powinno dać pozytywny rezultat, ale jeśli coś by poszło nie tak to będe sie późńiej martwić co i jak dalej, a własnie z tej laserowej metody nie chciałbym korzystać ze względu na tą nadwrażliwość :)

" Gdybyś usłyszał tysiąc razy- nie uda Ci się.
To wiesz co?
Rób nadal wszystko jak najlepiej potrafisz i pokaż, jak bardzo się mylili.
Sukces jest największą, dostępną, ludzką zemstą."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 105
Co do tej nadwrażliwości to też się jej obawiałem i w sumie to był główny powód który mówił mi NIE, bo jednak co jak co, sprawne i zdrowe ząbki są dla mnie ważniejsze niż tylko białe.

Aczkolwiek gdy poczytałem o tym dłużej, na różnych forach, opiniach ludzi, to ta cała nadwrażliwość znika po 2-3 dniach, w skrajnych przypadkach po tygodniu, ale z całą pewnością nie jest to efekt długotrwały (chyba, że wszyscy kłamią;), jeszcze jedna rada a pro po tego, to, to, że po tych pierwszych dniach, tygodniu pon wybielaniu zęby są właśnie nadwrażliwe i należy stosować wtedy "białą dietę", czyli zero papierosów, słodyczy, coli, herbaty, kawy, ponieważ zęby w tych pierwszych dniach są bardzo podatne na próchnicę i lekceważąc to, można sobie nieźle zaszkodzić.

Wszystkie informacje wyczytałem w internecie, więc nie jestem co do nich pewien w 100%.

Tak więc czy ktoś z Was, może miał zabieg, lub jego znajomy miał, może potwierdzić, to, iż ta cała nadwrażliwość to tylko efekt początkowy który zanika? Czy kilka miesięcy po wybielaniu ząbki, oprócz tego, że będą białe, będą tak samo sprawne, silne, i zdrowe jak przed zabiegiem?

Dzięki ;)

I'm Just Asking..

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ból - łokcie, kolana

Następny temat

Po jedzeniu mdli, zbiera się na wymioty

WHEY premium