SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ww w poznych godzinach

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1335

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 539 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2179
zwykle koncze trening ok 22.
w domu jestem pol godziny pozniej.
jako potreningowy wcinam ryz bialy+wolowina/cyc/ryba.
chodze spac dosc pozno, 1-2.
przed snem twarog, oliwa, warzywa.
masuje.
moje pytanko, czy oby na pewno dobrym pomyslem jest zjesc caly ryz bialy o 22.30?
szamac czy odpuscic?
pozdrawiam :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 609 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4439
Powinienes go zjesc

Do sukcesu nie ma windy, trzeba isc po schodach

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 95 Napisanych postów 16770 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 68749
jedz po treningu wegle musza byc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 187 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1751
nie martw się. Jak robisz masę to węgle być powinny. Gdybyś szedł spać o 23 to mógłbyś się martwić, że Ci się odłoży. Ale skoro jesz taki duży posiłek o 22.30 a idziesz spać ok 3 godziny później to się nie martw, wszystko zdąży się przetrawić. Jednak przed snem zrezygnuj z warzyw, bo to węgle, no chyba, że masz na myśli takie warzywa, które ich prawie nie mają.

A tak poza tematem, to uważam, że oliwy nie powinno się pić, przed snem. najlepiej na śniadanie.

Coś tam...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 5491 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 48118
jedz swobodnie ...
po pierwsze jeśli dzienny bilans kaloryczny się zgadza to nawet zjedzenie porcji ww niemal przed snem nie spowoduje nic negatywnego..

a lordzie możesz powiedzieć które warzywa mają dużo ww ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 187 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1751
Podaje zawartość węgli na dla 100g:
Fasola biała- 45,9g
Groch- 45,2g
Kukurydza w kolbach- 20,1g
Ziemniaki(niektórzy zapominają, że to warzywa)- 15-18g (późne-wczesne)

Źródło: http://www.dobradieta.pl/tabele.php?cmd=show_group&main=7&sub=1

To są tylko te które ja osobiście czasami jadam, nieznanych dla mnie zbytnio warzyw nie sprawdzałem. Podałem oczywiście te, które mają sporo, bo jest dużo, które mają 10 i mniej.

Wiadomo, nie ma co porównywać marchwi do banana jeżeli chodzi o węgle, ale jest jedno "ale", o którym nie wspomniałem. Mianowicie wystarczy, że ktoś zje 5 marchewek(na moje oko razem min. 500g) to przyjmie tym samym już ok. 30g węgli. A to zawsze coś. A to już zależy od człowieka, czy chce się mieć idealną dietę i sylwetkę bez skazy, i wtedy przestrzega wszystko dokładnie, gdzie 30g węgli przed snem będzie dużą sprawą. Ale też można do tego podchodzić tak: "Aaa co tam! Nie przytyje od tego". Racja, ale zawsze ciut tłuszczyku będzie. 30g węgli to śmieszna ilość. Można to porównać do 10gr. Jedna moneta o nominale 10g nie daje zbyt szerokich perspektyw. Ale jak codziennie odłożysz sobie 10gr to po roku masz 36,5 zł. A to już coś:) I tak samo z dietą. Jedni wczuwają się na maxa i liczą każdy gram inni nie.

Coś tam...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 539 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2179
lorddexter,
warzywa mozemy podzielic na te
ktore maja wiecej ww i mniej,
oraz na te o wysokim IG i o niskim.
nie jem tych ktore wymieniles (w ogole)!
i chyba nie wierzysz za wchlaniam przed snem 200g twarogu + 300g ziemniakow
warzywa w porownaniu z ich obietoscia ww maja bardzo malo.
imo oliwa z bialkiem kazeinowym przed snem niezbedna.
tluszcz dodatkowo opoznia jego wchlanianie.
poza tym nie kazdy je 250g twarogu przed snem.
zwykle mam za duzo bialka w diecie, nawet ponad 2,5g na kg masy (liczac tylko zwierzece z naturalnego zarla).
wiec okrajam do 100g, scinam tez z innych posilkow
dodanie dwoch pomidorow z cebula - na pewno nie zafaci,
a gama witamin potrzebna.
wiele osob dodaje nawet jajko.
pozdrawiam:)

Zmieniony przez - donalt w dniu 2008-09-24 18:39:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 4672 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31505
Ja sam tak kiedyś jadłem, to pytanie jest trochę takie... No w każdym razie odpowiedzi mogą być różne, zależny kiedy chodzisz spać. Jak byś prowadził np. nocny tryb życia w dzień spał a w nocy trenował itp. to czemu miał byś np. o 3.00 nie jeść ryżu?

Oczywiście że powinieneś zjeść ten po treningowy tylko żeby on był w odpowiednim odstępie od snu...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 539 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2179
nie prowadze nocnego trybu zycia.
pytalem wlasnei o ten 'czas' :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 4672 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31505
To był przykład, ale odpowiedź już chyba znasz
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

grzanki

Następny temat

Białko jajek

WHEY premium