SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

wstydliwy temat :)

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 5534

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
U mnie na serwatce Optimum Nutrition pisze jak wol " Low Lactose" wiec cos w tym jest.


"Trening i wiara zrobią ze mnie cara"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2561 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 14340
coolbart-cool))))))))
no własnie spice..........low-czyli inaczej niska zawartosc(a ta niska zawartosc to 2-4 %,normalnie przy koncentracji białka wpc ok, 80%-zawartosc laktozy wynosi 6-8%.
a z pojmowaniem takim ze iz wiecej białka tym mniej węglowodanów to wszystko fajnie tylko nie w odniesieniu do whey(chodzi o metode ultrafiltracji).
tak wiec jeszcze raz powtarzam wpc zupełnie wolne od lactosy posiada napis na etykiecie lactose free,natomiast jezeli jest w odzywce jakas procentowosc tego cukru domniemam iz zaden producent o tym nie wspomina ,natomiast zawartosc laktozy podawana jest w ogólnejcharakterystyce produktu(tabelce)pod swojsko brzmiącą nazwą -węglowodany.
z drugiej strony jezeli ktos nie jest uczulony na ten składnik(tak jak była mowa wyzejto taka zawartosc laktozy dokładnie nie przeszkadza w niczym,a białk0o serwatkowe jest doskonałą odzywką.
pozdro.


biger

bigger tm

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 3448 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 57050
Jeszcze tylko jedna mysl odnosnie zawartosci weglowodanow w odzywkach WPC. Dla przykladu posluze sie WPC firmy Optimum Nutrition. Firma ta produkuje wspomniana serwatke w kilku smakach - i w zaleznosci od smaku ilosc weglowodanow jest rozna - zatem latwo sie domyslec co ma istotny wplyw na ilosc weglowodanow w odzywkach WPC (ja posiadam WPC Ultimate Nutrition ktory ma smak "naturalny" stad mozliwe bylo osiagniecie ilsoci weglowodanow = 0). Natomiast wydaje mi sie, ze ewentualna ilosc laktozy ktora moze wystepowac w WPC jest podciagnieta pod rubryke "sugar" - i tak dla przykladu w WPC Optimum Nutrition ilosc "cukru" nie przekracza 1g w jednej porcji. Zakladajac nawet, ze caly ten cukier to laktoza - jej ilosc jest moim zdaniem pomijalnie mala. Dlatego - moim zdaniem - mowiac o WPC nie warto zaprzatac sobie glowy laktoza.

A teraz przejde do sedna sprawy. Zabralem glos, zeby zwrocic uwage na jedna - wedlug mnie istotna - rzecz. Fakt - kolega ma pewnego rodzaju problem, ale bez przesady - to nie jest komplikacja posterydowa - ot zwykle pierdzenie, nie potrzeba tu zadnych lekarstw (chyba nie zamierzacie zrobic z suplementacji dzialu doping 2 ?). Jestem przekonany, ze powodem takiego stanu jest odzywka sredniej jakosci lub nie optymalne dawkowanie - przez co rozumie zbyt duze jednorazowe dawki, lub tez spozywanie odzywki w nie odpowiednim momencie (kiedy organizmowi dostarczono juz odpowiedniej ilosci bialka np. z pozywienia). Nie podoba mi sie straszenie ludzi laktoza ktorej - tak jak napisalem wczesniej - w przypadku jednej porcji WPC moze byc co najwyzej 1g. Mam kolege, ktory nie toleruje laktozy - jezeli odwazy sie wypic jednorazowo litr mleka natychmiast laduje w toalecie. Natomiast bez problemu moze spozyc ten litr w przeciagu calego dnia w mniejszych porcjach. - pomimo nietolerancji laktozy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2561 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 14340
spice,nikt nikogo nie straszy a to co pisze to są fakty zebrane z wlasnego doswiadczenia.wspomniałem o aspekcie jak mówisz -pierdzenia w kontekscie odzywek jajecznych i serwatkowych.
i jedne i drugie są dobre ale nie dkla kazdego,thats all.
to ze zawartosc wegli w odzywkach o róznych smakach jest inna to rzecz zrozumiała (wynikajaca z róznych dodaytków typu aromaty,koncentraty owocowe czy wyciagi)
wytłumacz mi jeszcze jedno,jesli wpc ma 80% białka ,0 % węglowodanów to co stanowi -20%???????????????/))))))))))))))))))))));)

biger

bigger tm

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 3448 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 57050
Nigdy nie spotkalem sie z WPC zawierajacym 80% bialka i 0% weglowodanow. Dla mnie WPC zawierajce 80% bialka jest produktem - krotko mowiac - srednim, swiadczacym o tym, ze dany producent nie posiadl jeszcze technologii (ultrafiltracji i wymiany jonowej) umozliwiajacej produkcje preparatu zawierajcego min. 90% bialka (a to nie moze byc az tak trudne - skoro potrafi to nawet Hi Tec ). Taki prepartat musi zatem zawierac - obok pewnej ilosci wody i mikro/makroelementow - tluszcz i weglowodany.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 977 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4791
pij miete albo rumianek albo ruskie tabletki espumisan bez recepty nic nieszkodzace na gazy

kolagen

kolagen

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Spice mówisz cały czas o serwatce a później hi-tec. Oile wiem hi-tec protein 90% to nie serwatka.

"Może się nie znam ale myślę logicznie"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 151 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 7864
Na puszczanie bąków najlepszy jest kminek. Mogę Wam zagwarantować, że pół łyżeczki do herbaty kminku (dla lepszego efektu może być zmielony), i nawet jeden się nie wyślizgnie, choćby i po grochówce. Wiem, że smak kminku nie każdemu pasuje, ale czego się nie robi dla dobrego samopoczucia swojego i znajomych ;)

Moja mama zawsze do fasolki po bretońsku dodaje odrobinę kminku, tak żeby nie popsuć smaku. Po tym wątroba i cała reszta ma się dużo lepiej.

Pozdrawiam



Kliper

zeby mi sie chcialo tak jak mi sie nie chce

Kliper

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2561 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 14340
krootko,bo czas mnie nagli.,spice co ty moowisz ?????????????////
wpc 90%
zdziczałeś?
od 90% zaczynają sie izolaty to po pierwszwe
mówisz ze kiepskie są 80%(az osłabłem),a jakie są dobre (ilu procentowe?)pewnie te 35-45 %)(bo takie tez sA wpc)
gdzies słyszałes o ultrafiltracji ale przyznaj ze nien wiesz o co chodzi:);0!
czy zle zrozumiałem czy ty twierdzisz ze vfirmy robiace odzywki same poddają obróbce mleko i serwatkę?????????
no chłopie co ty?)))))))))))))))))))))))))))))

to ja -wasz bigger

biger

bigger tm

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 308 Wiek 45 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2633
Zmien odzywke to ci przejdzie.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Używki a suplementy...

Następny temat

Mam zagadke??

WHEY premium