SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

witaminy w diecie

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 859

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 769
Układam sobie dietę. Później wkleję ją tutaj do oceny. Korzystam z programy, do którego link znalazłem na tym forum.

Na razie w mojej diecie jest ok. 500 kalorii za dużo. Zastanowię się i zmniejszę porcje niektórych posiłków i powinno być wszystko ok.

Mam taki problem. W tym programie są zsumowane ilości witamin zawartych w tych wszystkich posiłkach i jak się okazuje to ta moja dieta ma za dużo witamin. Normy przekroczone są co najmniej o 20%. Zdarzają się związki których dawka przekroczona jest 5-krotnie.

Co z tym zrobić? Zbyt duża ilość witamin ma skutki uboczne.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 10800 Napisanych postów 47763 Wiek 26 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 57816
Jak witaminy są z pożywienia, a nie supli to się nie przejmuj, nic Ci się nie stanie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3954 Napisanych postów 63977 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 683695
Osoby aktywne fizycznie potrzbuja wiekszych ilosci witamin i mineralow. Gorzej by bylo gdybys mial za malo.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Mam kłopoty z ułożeniem tej diety.

Białko - wychodzi tylko 70% dziennej normy.

Natomiast węglowodany - aż 170%. Tutaj zmniejszę porcje ryżu i kaszy i myślę, że będzie ok.

Ale z białkiem to będę miał problemy. Wychodzi mi, że muszę jeść dziennie 250g. A teraz w diecie mam dopiero 170g. A mam już mięso, rybę, twaróg, mleko, jogurty. Nie wiem co mógłbym jeszcze dodać w diecie.

Zastanawiać się nad jakąś odżywką białkową. Warto o tym pomyśleć czy zrezygnować z tego pomysłu?

Dodam jeszcze, że ma to być dieta redukcyjna. Do zrzucenia mam ok. 30kg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 771 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 20779
Możesz kupić jakieś białeczko typu sp 80 chociażby

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3954 Napisanych postów 63977 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 683695
Dlaczego az tak duzo bialka? Napisz cos o sobie.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 10800 Napisanych postów 47763 Wiek 26 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 57816
Może kolega 125 kg waży i dlatego 250 g białka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Zgadza się ważę 125kg. Mam 19 lat i 194cm wzrostu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Hiperwitaminoza najczęściej jest wywoływana stosowaniem witamin syntetycznych a nie tych z pożywienia, więc martwić bardziej nie miałbym się o co. Tym bardziej że masz dużą masę i jesteś dość aktywny, jesz więcej a to również wpływa na zwiększone zapotrzebowanie witamin.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Brzuch

Następny temat

Redukcja sadła a posiłki okołotreningowe

Fruzelina