SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

więzadła przy kolanie

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 33864

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 212 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5332
Jakiś czas temu miałam problem z więzadłami po wewnętrznej stronie kolana.Chirurg przepisał mi jakieś środki przeciwzapalne i naklofen w żelu i dolegliwości ustąpiły.Od tego czasu zaczęłam brać też glukozaminę,żeby zapobiec kontuzjom.Ale niestety ostatnio znów zaczynam odczuwać to więzadło.Nie jest to bardzo bolesne,ale nie chciałabym,żeby w coś poważniejszego się zmieniło.Jak chronić więzadła,co zażywać?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4
sluchajcie.
jakies 2 miesiace temu doznalem urazu kolana, w wyniku czego jak zdiagnozowal lekarz zostaly naderwane wiezadla poboczne piszczelowe bodajze i tylne krzyzowe. guzowatosc kosci piszczelowej jest cofnieta do tylu, gdy wyprostuje noge maksymalnie, kolano jest jakby odstajace. przy prostowaniu czuje klucie. nie powiem, kiedy zalozylem stabilizator poczulem znacznie wiekszy komfort ruchu. jednakze czy samo chodzenie w nim moze spowodowac wyleczenie nogi ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Więzadła przysrodkowe czesto odzywaja sie u osób z płaskostopiem. Czy u ciebie jest ten problem. Poza tym wzmacniac mm, mozna zastosowac stabilizator a glukozaamina dział na powierzchnie stawowe a nie tkanke miekka-szybciej kolagen pomoże...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 212 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5332
Nie,nie mam płaskostopia.Spróbuję więc z kolagenem.Dzięki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
MASERO - podaj tu jakies przykładowe ćwiczenia (sądze że to dobra droga)
co do stabilizatora czy zbyt nie odciąży ? (nie znam się ) i czy jego długie używanie nie pociąga za soba jakiś atroficznych zmian ?
KOLAGEN jak najbardziej !!

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 15
Naderwałam więzadło poboczno piszczelowe. Byłam u lekarza i powiedział ze mam chodzić w stabilizatorze przez 6 tygodni. Czy to wystarczy?? a może powinnam stosować jakieś maści bądź lekarstwa? po 2 tygodniach byłam u lekarza sportowego i stwierdził, że mam stan zapalny(czy to jest woda w kolanie?)czy to jest groźne?Co powinnam robić(ćwiczenia) aby więzadło się odbudowało a mięśnie były jak sprzed kontuzji...??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Przede wszystkim gratuluję użycia wyszukiwarki, to się rzadko zdarza. Co zalecił ten lekarz sportowy? Nic?
Stan zapalny jest efektem większości urazów. Opuchnięte kolano jest jednym z jego oznak. Powinno przejść samo, w razie potrzeby odpowiednie działania powinien podjąć lekarz.
Każda istotniejsza kontuzja (a ta do nich należy) powinna być doleczona przez odpowiednia rehabilitację (ćwiczenia). Tylko i wyłącznie u fizjoterapeuty.
To wszystko przy założeniu, że diagnoza jest właściwa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 58 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 137
kradam dobrze prawi
wiele osob wciaz nie docenia wagi prawidlowo prowadzonej rehabilitacji
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 8 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12
Mam pytanie. Przebyłam chorobę kolana, dokładnie - martwicę jałową guzowatości kości piszczelowej prawej. Dowiedziałam się o tym mając 14 lat. Mam teraz 24. Chroba ta powinna samoistnie się cofnąc, niestety nie do końca. Kolano to ostatnio bardzo mi doskwiera. Byłam u dwóch lekarzy. Jeden powiedział - operacja, nie ma Pani wyjści zbyt długo to trwa (10 lat). Drugi odkrył, że mam stan zapalny wędzidła w tym kolanie, oprócz tego pozostałość po martwicy jest, ale nie trzeba operacji. Nie wiem co pmyśleć. Od czego ma się ten stan zapalny wędzideł? Nie ćwiczę, nie biegam - nic dosłownie nic, oszczędzam to kolano. Nie wiem komu wierzyć... A to kolano boli i drętwieje - nie ma już sił. Jeśli ktoś może mi doradzić, to proszę o pomoc, bo to już zbyt długo się dzieje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 308 Napisanych postów 3172 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21170
Na jakiej podstawie lekarz orzekł stan zapalny WIĘZADŁA i właściwie którego konkretnie. Jakie leczenie zaproponował?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 8 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12
Jest kolano prawe. Po wyginał mi noge i naciskał mi palcami po bokach kolana. I mając prawą nogę w górze, a dokładniej prawą stopę skierowaną do lewej nogi w kolanie nacisnął po wewnętrznej stronie kolana na kość. No i niestety zajęczałam z bólu. Oczywiście zaznaczę jedno nie nacisnął mocno, a cholernie zabolało. Mam nadzieję, że w miarę jasno opisałam, jak mi lekarz wykrył ten stan zapalny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 8 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12
Przepraszam oczywiście za moją gramatykę i pisownię. Ale niestety denerwuję się prawym kolanem, bo od dłużeszego czasu mam wrażenie, że to nie jest moje kolano. Czasami schodząc po schodach, stojąc na prawej nodze, czuję się dziwnie - jakby to kolano miało się nagle zgiąć, nawet nie wiem jak to opisać, bo to jest naprawdę dziwne uczucie. Zastanawiam się jeszcze, skąd mogę mieć stana zapalny wiązadła (przepraszam za te wędzidła)?
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kłujący ból przy prostowaniu lokcia..

Następny temat

Kolana - ważne

WHEY premium