SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wegetarianizm - opinie

temat działu:

Wegetarianizm i weganizm - dieta, odżywianie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 73952

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
szyna!Polecam książkę "viva!wegetwrianizm".Dowiesz się z niej wielu rzeczy na temat wegetarianizmu.
Mięso wprowadzono do codziennej diety po drugiej wojnie światowej.W obliczu głodu światowego hodowcy zaczęli nadmiernie rozmnażać zwierzęta.To tak w wielkim skrócie.Więcej znajdziesz w tej książce lub w internecie.
Co do wyższości mięsa nad roślinami to nie zgodze się.Organizm człowieka jest przystosowany do jedzenia roślin.Wystarczy porównać go do organizmu drapieżników aby się o tym przekonać.Jeśli się nie mylę Dominika pisała już o tych cechach i możliwe,że nawet w tym poście.
Pozdrówka!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
cwierzo!A nie mówiłem)
Jeśli nie chcesz żeby od Ciebie jechało po zjedzeniu czosnku rozgryź w zębach ziarenko kawy.Przestanie jechać.Sprawdzona metoda
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1078 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5820
cysiu...Hm z tymi 50 latami to chyba jakies nieporozumienie.
Czy w tej książce uwzględnia się wszystkich tych,którzy tysiące lat temu biegali za zwierzyną..mięso to oni jedli całe życie i to więcej niż my (jeśli tylko upolowali))))



Pozdro)))

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
195!Żadne nieporozumienie.Napisałem,powtarzam to po raz kolejny,POWSZECHNEJ konsmumpcji.Mięso współcześni jedzą tylko dzięki temu,iż nadmiernie rozmnażają zwierzęta hodowlane.Jest ich około 18 miliardów...
W tej książce nie ma nic o dalekiej przeszłości.Ale popatrz sam na średnią życia tamtych ludzi.Była niższa niż np.średnia życia plemion Indian w dżungli amazońskiej którzy w swojej diecie mają przede wszystkim rośliny.
Kilka dni temu czytałem stary Raport "Polityki" o wegetarianizmie.Naukowcy obliczyli,że potrzeba by kilkudziesięciu tysięcy (!) pokoleń żeby organizm ludzki ewoluował i przestawił się na dietę mięsna.
Pozdrówka!




Zmieniony przez - cysiu w dniu 01-05-22 10:20:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1125 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5300
Cwierzo, nie ma problemu przeciez tylko pytales a to zadna obraza.
Cysio uwierz mi ze nadmiar wszystkiego, co by to nie bylo szkodzi, nawet warzywka.
Rik.

"Ten, kto zwycieza innych, jest silny.Ten, kto zwycieza samego siebie, jest potezny".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Sie wie rik!Nawet nadmiar kobiet szkodzi;)))Ale nic nie zmienia faktu,że mięso jest niepotrzebne i niezdrowe choć smaczne.
cwierzo!Dzisiaj znowu jadłem soczewicę.W sosie słodko kwaśnymZa***ista!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Cysiu, glowny wegetarianinie SFD, zaloz nowy artykul i podaj jeszcze kilka potraw z roslin

Pozdrawiam

"...jeden za wszystkich, wszyscy za jednego..."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
cwierzo!Tylko nie główny.Jest tu wiele innych wegetarian i wegan którzy mają o niebo większą wiedzę niż moja.
Później podam jakieś inne potrawki z roślin.
Pozdrówka!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1573 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 9188
Cysiu...nie wiem co czytales w polityce(ale to tak wiarygodne pismo jak skandale, o czym mielismy ostatnio okazje sie przekonac)ale czy naprawde sadzisz ze czlowiek zaczal jesc mieso dopiero po tak dlugiej ewolucji...Neee...przyjmijmy ze srednia na pokolenie to 50 lat. Napisales kilkadziesiat tysiecy (wyliczyli naukowcy..? Jacy?Jak? to nie pytania do Ciebie tylko raczej do autorow artykulu)wiec niech np. to bedzie np 30000. To daje 150000 lat:) Bez miesa c'est imposible. Nie wierze. Wegetarianizm jest poprostu modny. Nie mowie, ze nie ma dobrych cech ale na dluzsza mete prowadzi moim zdaniem do oslabienia. Jesli u kogos jest inaczej to gratuluje i wcale nie zabraniam bycia wegetarianinem. Ale np. jesli chodzi o mnie to umarlbym po miesiacu. Musze dziennie zjesc przynajmniej ta jedna piers lub udko...Nie moglbym bez tego zyc. A jak bylem na diecie bezmiesnej...(chcialem sprobowac) to bylem jak flaki z olejem. Facet jako naturalny drapiezca musi jesc mieso...tak jak musi produkowac testosteron:) Cysiu prosze nie cytuj wiecej tych szmaciarzy ( z calym szacunkiem dla Ciebie)


Pozdrawiam
-----------------
[email protected]

Pozdrawiam
-----------------
http://metropolis.x3m.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nessip!Ja nie sądzę,że człowiek zaczął jeść mięso po tak długiej ewolucji.Napisałem tylko,że możliwe jest zrobienie z człowieka typowego mięsożercy po tylu i tylu latach ewolucji.
Swoją drogą też miałem taki problem jak Ty masz-z jedzeniem mięsa codziennie.Jeszcze pare miesięcy temu nie wyobrażałem sobie dnia bez mięsa.Byłem przekonany,że będę chodził cały czas głodny.Ale rzeczywistość mnie zaskoczyła
A Polityka to dobre pismo ale nie w dziedzinie kulturystyki:)
Pozdrawiam!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Następny temat

Przykładowy jadłospis wegetarianina.

WHEY premium