SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wegetarianizm - opinie

temat działu:

Wegetarianizm i weganizm - dieta, odżywianie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 73688

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Może po prostu do opisu raju nie pasowały takie drastyki

smoczek
mod(ka) działu odżywianie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie mozna opierac wegetarianizmu na Bibli , bo skoro mielibysmy byc wierni Pismu Świętemu w swej ideologii to prosze:
" Do niewiasty powiedział : (...), on zaś będzie panował nad tobą " (mężczyzna) 3,16 - 3,17 KSIĘGA RODZAJU

hmm Jezeli chcesz być moją prawą ręką to masz kupe roboty na dziś jakby co odezwij sie na gg 4246221
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ja nie jem miśa od 8 lat, zaczęłam w 8 klasie podstawówki w ramach buntu chyba, teraz patrzę na to trochę inaczej ale i tak nie jem mięsa.macie rację,pisząc że wegetarianie nie lubią za bardzo dyskutować na ten temat, w sumie to wolna wola i niech każdy robi co chce, a poza tym nasłuchałam się mnóstwo dziwnych rzeczy i spotkałam się z różnymi reakcjami , szczególnie kilka lat temu, typu:nie jesz mięsa? to co ty w ogóle jesz???nie miałam juz potem siły wykłocać się, tłumaczyć że niczego mi nie brakuje, bo jem i białko roślinne i zwierzęce( na początku ktoś pisał,że nie trzeba zwierzęcego,ale moim zdaniem trezba bo białko roślinne i zwiezrzęce różnią się aminokwasami i wszystkich w roślinnym nie ma)jestem laktoovowegetarianką, jem jajka, sery białe, mleko.jajek nie chciałam na początku, ale mama(weterynarz,spec.od drobiu)wytłumaczyła mi,że te wszystkie jajka sklepowe są z ferm drobiowych gdzie jajka produkuje się że tak powiem na dużą skalę, są same kurki, nie ma kogutów a więc te jajka są niezapłodnione(kogutów się nie opłaca)a więc i tak żaden kurczaczek by się z niego nie wykluł, a jeśli kurze zapweni się odpoweidnie warunki to i tak zniesie jajko, mimo że nie była zapłodniona. gdyby ktoś mi zaoferował takie wiejskie jajeczko, gdzie po podwórku biegaja koguty to chyba bym się zastanowiła. to chyba trochę jak aborcja co?ok kończę bo muszę wychodzić na zajęcia.apappaa

madzikk
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
...z odpowiednio dobranych produktow pochodzenia roslinnego mozna uzyskac zestaw wszystkich 20 aminokwasow niezbednych do rozwoju i przetrwania...

to err is human. to correct it is against company policy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
zjesc zaplodnione jajko to aborcja? a czy z kazdego jajka wykluwa sie w naturalny sposob kurczaczek? przeciez kury nie zawsze wysiaduja zniesione jajka. zazwyczaj je znosza i zostawiaja...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
no ale gdyby czlowiek takiego jajka kurze nie zabral, to by wysidziala i na pewno cos by sie wylęgło

madzikk
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jajkowe dylematy na poczatek dnia...

ludzie czesto zabieraja te jajka bo kura je po prostu zostawila. nie zawsze kura chce dbac o zniesione jajko. sama widzialam jak zniosla i sobie poszla. czegos tu nie rozumiem...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
to juz trzeba to zbadać od strony psychicznej takiej kurki, ja sie na tym nie znam.ludzie tez potrafią zostawic noworodka w śmietniku...

madzikk
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
:) na farmach kurzych nie ma kogutów a więc jajka sa niezapłodnione(takie zapłodnione można tylko na wsi dostać od pani co ma dwie kurki i koguta ;) :) ) Kury i tak znoszą jajka niezależnie od tego, czy są zapłodnione czy nie.

smoczek
mod(ka) działu odżywianie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jak by nie było żółtka jaj to doskonałe żródło białka


tu nie ma wątpliwości...


a zapłodnione czy nie to mało istotne...
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Następny temat

Przykładowy jadłospis wegetarianina.

WHEY premium