SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

wege dieta - pytanie

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1335

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 12
Cześć, ćwiczę już spory czas, dieta, mięso i te sprawy wiem o co chodzi.
Chcę przerzucić się na wegetarianizm i mam pytanie... czy mogę liczyć białko z np z fasoli, ciecierzycy jak biało z mięsa?
Nie jestem kulturystą, nie chce być, chce po prostu mieć zdrowe, umięśnione ciało.

Dla przykładu 100g grochu ma 21g białka
100g kurczaka ma podobnie.
Czy mogę to tak zastąpić i jednocześnie dalej ćwiczyć i cieszyć się dobrym wyglądem?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12022 Napisanych postów 160362 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234145
Musisz komoletiwac tak białka z poszczególnych źródeł roślinnych aby aminogramy się uzupełnialy i tworzyły kompletne białko które nasz organizm będzie efektywnie wykorzystywał. Nie można liczyć w ten sposób jak napisałeś gdyż aminogramy mięsa i fasoli sa rozne

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
jw nie można tego traktować jako zamiana 1 do 1 ponieważ nie jest to białko tej samej jakości
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 15 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 118
Obczaj sobie blog Vegenerata Biegowego. Ja korzystam z jego przepisów, są wegańskie, a nie wegetariańskie, ale podejście gościa do sportu i ciała jest zdumiewające. Sporo można się od niego dowiedzieć w temacie diety roslinnej i sportu. Poza tym zapoznaj się z tematem łączenia białka roślinnego z produktami zbożowymi w celu osiągnięcia pełnowartościowego białka. Te pierwsze mają małe ilości lizyny i tryptofanu, ważnych aminokwasów,a drugie są w nie bogate. Tak więc ryże, czy kasze powinniśmy jeść np. z fasolą, cieciorką, grochem itd


Zmieniony przez - Bartik88 w dniu 2019-01-31 12:28:40
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

bicepsy

Następny temat

[Blog] graphX w drodze po sukces

WHEY premium