SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

wasze kontuzje- pochwalcie się

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 11188

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1656
Cześc chciałbym wiedzieć ile mieliście kontuzji, jakie one były i w jakich okolicznościach zaszły. Podaje swoje osiągnięcia chronologicznie:
7 lat- złamana prawa noga (niestety nie pamiętam która częśc dokładnie). Spadłem z drabinki którą ojciec zrobił w domu
15 albo 16 zerwane więzadło poboczne, prawa noga, koszykówka. Kontuzja ciągnęła się rok. Odszkodowanie 150 zeta w PZU
16 lat pęknięta torebka stawowa, kolano prawe, kosz
17 lat pęknięta torebka stawowa nadgarstka prawego, nie pamiętam przy jakiej okazji
18 lat złamana 2.kość śródstopia, noga prawa , kosz
19 lat pęknięty łók brwiowy, 3 szwy. Jadąc na rowerze (ul. Belwederska w W-wie) wpadłem na kolesia jadącego z naprzeciwka;
20 lat złamany nos. Oczywiście w kosza. Odszkodowanie -800 zeta w Euro<26
20 lat 3 razy skręcona kostka, kosz
20 lat zaciąłem się nożem w palec przy krojeniu ciasta- 2 szwy.
21 lat jeszcze nic, bo w lutym miałem urodziny
Podsumowując, wynik mam chyba nie najgorszy. Dziwi mnie tylko fakt że większość kontuzji dotyczyła prawej nogi. Jednak ile bym się nie starał do Iversona mi troche brakuje.zobaczcie sami http://www.nba.com/sixers/features/iverson_injuries.html
Czekam na wasze opisy pozrdawiam Kuba






Zmieniony przez - gonsior w dniu 2005-03-19 00:05:50
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 278 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 15005
Złamanie z przemieszczeniem śródręcza 4 i 5 kość (dali nakładki metalowe)2 tygodnie temu miałem zabieg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 203 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4925
11lat złamany nadgarstek lewej reki
13 zlamany mały palec prawej reki
15 zlamana kosc sródstopia prawa noga
19 skrecona kostka prwaej nogi

DUDEK DANCE RULEZ!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 84 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 3471
Zachowujecie się jak stare babcie w poczekalni u lekarza. Licytują się, która jest bardziej chora albo więcej operacji miała.

Poza tym z tego, że ktoś mial dużo urazów wcale nie wynika, że jest twardzielem (bo chyba o to wam chodzi). Równie dobrze może to oznaczać, że jest fajtłapą!
1

Pzdr, TorV

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 203 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4925
torv aleś ty mądry, nie jestem twardzielem i nie jestem fajtłapa, ja miałem tyle kontuzji bo byłem chory na osteopenie i byle co pwodowało ze cos mi sie uszkodziło , ale teraz jestem zdrowy i jest git
2

DUDEK DANCE RULEZ!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1656
Hej, ja też się wcale nie chwaliłem. Chciałem zobaczyć jaka jest " średnia krajowa"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 2595 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17718
15 lat wybity wskazujacy palec u reki, pozatym nic

POW * MIA
Bring them home!!!

Farmaceuta - Technik

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 1428 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 14364
dzieciństwo- mama mnie upuściła
dzieciństwo- byłem ciekaw co jest w czajniku na palniku - poparzenie nogi
dzieciństwo- mam mnie przewijała na stole i bujnąłem się do tyłu- spadłem na głowe
11 lat, snowboard na desce z deskorolki bez kółek- połamany nadgarstek
17 lat, cios w ściane ze nieuprzejmość w klubie(połamałem im boazerie)- połamany mały palec
18 lat, pierwsza przygoda z siłownią- zerwany mięsień przedramienia, kontuzje stawów
18 lat, wracałem z imprezy, dwóch typów chciało mój telefon, HK i sierp(nawet nie miałem wtedy komy)- połamane mały+serdeczny+kości śródręcza, do dzisiaj nie wiem jak można tak źle przymierzyć , zauważyłem dopiero następnego dnia na sprawdzianie jak mi długopis wypadł z ręki(spity jeszcze byłem)

teraz mam 20, zmądrzałem trochę, stawy strzelają ale jest coraz lepiej
1

PO CO CI MASA JAK MASZ SWETER

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 970 Wiek 38 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 8219
Nie liczę rzeczy, które zdarzyły mi się zupełnie niezwiązanie z ćwiczeniem (nadmienię tylko, że zemdlałam w życiu kilkanaście razy).


Wszystko to podczas tańczenia:

- zaburzenia elektrolitowe, wylądowałam pod kroplówką
- wstrząśnienie mózgu
- co jakiś czas dzieje mi się coś ze stawami kolanowymi, np. czasem za mocno jet wykręcam
- wybity palec
- zwichnięcie stawu skokowego
- zerwany paznokieć u stopy
- permamentnie mam siniaki pod paznokciami u dużych palców u stóp (jak ćwiczę w pointach - to są takie baletki ze sztywnymi czubkami, które umożliwiają stanie na czubkach palców)
- ostatnio coś mi się dzieje z mięśniami albo ścięgnami przy prawej pachwinie, jak robię szpagat na tę stronę, to strasznie boli, już kilka tygodni to trwa:/

...Only thing to do is jump over the moon...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 1656
To ostro sobie tańcujesz!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 4 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 129
ja nie pamiętam w latach ale powiem jakie urazy a było ich sporo jakieś nieszczęśliwe dziecko jestem:
- rozwalona broda ob krawężnik chyba bez szwów było miałę około dwóch lat
- wsadziłem palec w chuśtawkę tam na górze gdzie ten cały mechanizm jest około 9 szwów nei wiem dokłanie
- ta przestrzeń w dłoni między kciukiem a palcem wskazującym rozcięta przez liść kukurydzy też sporo szwów i nei pamiętam ile
- rozwalona głowa kilka razy ale tylko raz z szwami
- słuszczona kostka lewa noga
- póżniej miałem zbicia palców u rąk nadgarstka ( wyskoczył mi jak broniłem na bramce grająć w piłkę nożna ale i tak obroniłem hehe )
- rozwalony łokieć oczywiście bez operacji tylko w gipsie przez miecha chyba
- pokruszone kości na ręku te którymi się nap*****a ale tylko te dwie duże ale już jest spoko
- pęknięta rzepka z przemieszczeniem w lewej nodze ( tak mi pękła że operacja nei była potrzebna bo trzymała się jescze na "włosku" skakałem z murka na murek z rozbiegu neistety nei doleciałem a akurat był na wyskokości kolana i jedna noga w skoczyła a druga została, ciężko było schodzić później z górki) nie polecam nic przyjemnego mięsień do odbudowania miałem
- i tam jecsez inne ale jużdrobne urazy

Co zrobić zeby mieć mneij urazów bo nei jest miłe chodzenie w gipsie ??

Zmieniony przez - Arsenix w dniu 2005-03-21 21:43:34
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1550 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 18932
Hahaha jaki post
to ja tez sie "pochwale:

Wybite juz chyba wsztkie palce w obydwóch rekach
Łamane nadgarski i rece tłuczone kosci piszczeli łokci ...
Rozwalone torebki stawowe w stawie skokowym
Wstrzasnienia mozgu , wielokrotne kontuzje /przeciazenia barków , łokci i kolan , udzkodzenia kregosłupa ,bardzo nieprzyjemnie uszkodznie ucha
rozwalana warga na wylot , wiele bolesnych skrecen , wiele ran kłutych i cietych , i to tylko niektore z moich kontuzji
ogołnie to uwarzam sie za pechowego człowieka

bunchet

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Następny temat

pomocy ...

Wiecej