SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

wakacyjne przygotowania...

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1720

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 175 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1868
siema , po zachętach trenera postanowiłem całe wakacje spędzić na przygotowaniach na jesienny sezon ;]. Jako że przez cały lipiec nie ma treningów pod okiem trenera z powodu wyjazdu na obóz postanowiłem wziąć sprawy w swoje ręce. Oczywiście przez cały lipiec sala jest otwarta i wyposażona we wszystko co bokser powinien posiadać do treningów. Postanowilem ze poświece ten miesiąć na trening pod kątem szybkości z racji tego ze jestem duzo za wolny... Ustaliłem sobie plan treningowy ktory pomoze osiagnąc moj cel - SZYBKOŚĆ. teraz napisze Plan:
1.rozgrzewka ... tłumaczyć nie trzeba...
2. 4 rundy dwu minutowe na worku, na pełnej k....
3. 3 rundy dwu minutowe walki z cieniem przed lustrem z cięzarkami 0,5 kg.
4. 4 rundy 2 minutowe na takiej grusze z podstawą... nie wiem jak opisać ...
5. ciosy proste z pilką lekarska o ściane z tym że dwoma pilkami ... 3 kg i 5kg... i cwicze tak ze 5 kg wale wolno z duzym przyłożeniem na technike a 3 kg szybko ale rowniez staram sie nie robic bledow technicznych... i wyglada to tak że 10 razy 5kg, 10 razy 3 kg i tak na zmiane po 5 razy na reke , czyli po 50 powtorzen na łapke :)
6. skakanka ze zmianą tępa , raz wolną a raz zrywy jak najszybciej moge.
7. wieczorami biegi interwałowe...
No i praktycznie to by bylo na tyle , trening zajumje mi okolo 2 h ... Noi teraz mam pare pytan do bardziej doświadczonych zawodników ...
1.Czy taki plan jest odpowiedni do ośiągniecia mojego celu ? , co byście dodali (jakieś cwiczenia na szybkość), albo zmienili?..
2. Czy kolejność wykonywania tych ćwiczen jest dobra ?
3. prosze o jakieś porady co do szybkości , z chęci sie dowiem czegoś nowego... pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1400 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6890
No niby tak, ale Ty już trenowałeś. A ja z uderzanymi nie miałem nic wspólnego, siły za dużo też nie mam, sylwetka taka przeciętna przeciętność, jeżeli chodzi o ścięgna to jestem ruchliwy jak koń trojański. xD Trzeba coś sobą jednak na początku prezentować. Po odpowiednim przygotowaniu zawsze podstawy lepiej podchodzą. ;) Jedyne czym mogę się pochwalić to niezła kondycja. Coś muszę ze sobą zrobić, bo wstyd będzie na MT. :P

Rób swoje, i nie patrz się na innych!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
masz moze do dyspozycji takie specjalne gumy ? (poprawiaja szybkosc i dynamike, trzymasz jeden koniec na zmiane w prawej i lewej rece , trzymasz tak jak podczas gardy , guma musi byc dobrze naprezona i uderzasz proste ciosy pamietaj ze reka nie odpoczywa na wyproscie tylko prz brodzie - zadajesz cios i dopiero jak reka wraca robisz 3 sek przrwy i nastepna , proponuje 3 min na kazda reke )
nie widzialem tam biegu bokserskiego dodalbym tez bieg bokserski moze byc z obciazeniami ;]

i jeszcze walke z cieniem ja mam zawsze na koncu bo to jest dosc lekkie cwiczenie i czlowiek sie rozluznia calkowicie przy tym
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 175 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1868
niestety nie mam tych gum... to doloze jeszcze bieg bokserski , a walke z cieniem zostawie na koniec :) , a ogolnie to jak myslisz ? przyneiesie jakies efekty ten plan ?

Zmieniony przez - krzysix w dniu 2009-07-03 23:45:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 645 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8766
chcesz szybkość to też musisz mieć technikę dołóż sobie jakieś tarcze 4x3min i piłke lekarską bym nie robił w dzień techniki a jak już to nie na tym samym treningu , zrób sobie jeden trening techniczny i jeden na siłe dynamiczną powinieneś mieć lepsze efekty

tak wogóle to jaki masz staż że sam sobie robisz treningi ?

Zmieniony przez - Nikolaj030 w dniu 2009-07-04 01:46:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
skoro pisze o jesiennym sezonie to ja wnioskuje ze juz jakies tam ma ;p

dlaczego nie w ten sam dzien?
chyba mozna najpierw technike a potem dynamike? u mnie zawsze tak jest na treningu
technika-sila
technika - wytrzymalosc
technika- szybkosc
itp itd

jesli cwiczy sam to niestety na worku bedzie musial trenowac technike to nie najlepsze wyjscie ale zawsze cos ;p

do autora ;
nie jestem pewien ale to sa chyba takie gumy http://www.sklep-bokserski.pl/p248,guma-do-rozciagania-zestaw-z-uchwytami.html

http://www.allegro.pl/item672621274_gumy_guma_do_rozciagania_zestaw_z_uchwytami.html


i jeszcze jedno ;p ja bym zmienil rundy na 3 minutowe z takiej racji ze walki jakie sie toczy trwaja 3 minuty ;D bedziesz lepiej stal w wytrrzymaloscia i kondycja

Zmieniony przez - szary90 w dniu 2009-07-04 10:11:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 175 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1868
Nikolaj, trenuje rok czasu z tym ze 5 dni w tygodniu 2 razy dziennie... Nie jest to jakis super staz i nie jestem super zawodnikiem (16 lat+ boksem zajarany od małego;]) dlatego pytam sie tutaj o rady , jako że trener wyjechał na oboz... Pozatym wykonuje ćwiczenia ktore jak najbardziej umiem poprawnie wykonać. Nie robie treningu na tarczach z kolegami bo taki trening nie przynosi zadnych efektow jesli nie jest pod okiem trenera... może dlatego ze w tarczowaniu tez trzeba miec doświadczenie.. a co do gum to narazie nie jestem w stanie ich kupic gdyz w tym miesiacu juz wygalem sporo kasyy między innymi na skakanke ;). Co do worka , to chcialem zrobić 2 dni takiego treningu lżejszego żeby zobaczyc jak to bedzie wygladać ... od poniedzialku bedą to 4x 3min na kazdym z urządzen... Reasumując:
Narazie nie bede prowadził treningu na tarczach z powodow wyzej wypisanych.. pozatym 1 sierpnia wracają treningi wiec mysle ze bedzie dobrze:). Piłki lekarskiej nie wyrzucee z treningu ponieważ zawsze lubiłem to ćwiczenie i wierze że tez jakoś tam wpłynie na moja szybkość... Walke z cieniem przesunełem na koniec zgodnie z radami szarego;)+ dodałem jeszcze bieg bokserski , i teraz jak myslicie ? lepiej ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 645 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 8766
ja bym zamiast piłki zrobił trening na siłe dynamiczną "obwodówke" ale jak wolisz a walka z cieniem jak najbardziej na koniec treningu szkoda że tarczownika żadnego nie masz bo tarcza to nie worek o wiele inaczej sie bije
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 175 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1868
siłe dynamiczną bede robił od 1 sierpnia, tak trener zapowiadał treningi :), a tak patrząc na moj trening to myslisz ze chociaz w małym stopniu przyblizy mnie do mojego celu ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
moim zdaniem trening moze nie przyniesie cudow to w koncu tylko krotki okres czasu ale napewno da efekty ;] jesli chodzi o cwiczenia z pilka skoro tak ci sie podobaja to mozesz jeszcze robic przysiady z pilka lekarska, wyglada to tak ze trzymasz ja oburacz na karku i z przysiadu wstajesz i wracasz spowrotem do przysiadu tak szybko jak mozesz , robisz 3 sek przrwy i znowu to samo . jesli masz do dyspozycji materac to stan na nim z pilka lekarska i uderzaj nia o podloge (materazc ;p ) najlepiej takim okreznym ruchem zeby barki pracowaly, mozesz tez polozyc sie na brzuchu trzymac pilke na karku i wyginac sie maxymalnie do tylu i opuszczac ;p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 175 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1868
mi nie chodzi o cuda , mi chodzi chociarz o maly efekt ktory bedzie przezemnie odczuwalny :) idzie sie malymi kroczkami , byle do przodu :),co do przysiadu to kiedy robie tą przerwe , jak jestem w przysiadzie czy wyprostowany ?, co do walnie o materac to znam to cwiczenie , robilismy to zawsze w piątki na treningu wytrzymałościowym , ale postanowilem go nie wrzucac do treningu ponieważ nie wiem co ona kształtuje ? w czym pomaga , moze wiesz?

ps... moze znacie jeszcze jakies fajne ćwiczenia wyrabiajace szybkość ?:)

Zmieniony przez - krzysix w dniu 2009-07-04 13:38:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
to cwiczenie wplywa na dynamike ;] jesli wykonujesz taki ruch z obciazeniem to miesnie przywyczajaja sie do niego i dodatkowo wkladasz sile by ruszyc i utrzymac ciezar pilki dlatego jesli wykonujesz pozniej ruchy bez pilki , wykonujesz je szybciej i z wieksza sila(rzecz jasna dynamiczna) nie wiem jak to prosciej wyjasnic ;p

odpoczywasz w przysiadzie , cwiczenie wykonujesz najszybciej jak mozesz - wstajesz i wracasz do pozycji wyjsciowej i wtedy odpoczywasz.
jesli masz do dyspozycji obciazenia 10-15-20 kilo zalezy ile dasz rade ;] mozesz robic cwiczenie podobne do tego w ktorym wyrzucesz pilke lekarska przed siebie z tym ze nie wyrzucasz obciazenia a trzymasz je przy klatce piersiowej nastepnie wypychasz mocno przed siebie i wracasz do klatki. pamietaj zeby nie cwiczyw w taki sposob jak na silowni , wolno i w roznym tempie . powtorzenie wykonuj szybko i energicznie rob ok 3 sekundy przerwy miedzy powtorzeniami ;]
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mam pytanie odnośnie byciem Policjantem a Ochroniarzem

Następny temat

W pol roku zrobic skur.....

WHEY premium