SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

wada wzroku a licencja bokserska

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3735

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 132 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1489
Witam wszystkich.Od razu mówie że wielokrotnie użyłem opcju SZUKAJ jednak nie otrzyłame satysfakcjonującej mnie odpowiedzi.Tematy były podobne ale nie takie o jaki mi chodzi. Poczytałem forum i wyszukałem pare tematów . Widze że pełna kultura sie tu przejawia nie to co na niektórych innych forach.

Trenuje boks. Bardzo mi na tym zależy. Jestem zdecydowany i wiąże z tym jakieśtam plany na przyszłość. Chce poprostu coś osiągnąć w tym pieknym sporcie.

Otóż mam wadę wzroku.
W lewym oku + 1,5 a w drugim +0,5

Czy z taką wadą wzroku można brać udział w zawodach??? Czy przejdę badania???? Czy mogę mieć nadzieję na wydanie licencji w przyszłości???

Dodam że w trenowaniu praktycznie nie odczuwam tej wady. W okularach widze tylko ciut lepiej i nosze je tylko do komputera.

Tak wiec w treningach wg mnie nie ma dosłownie nic przeciwko. Tylko te badania. Naprawde kocham boks i gdy sie dowiedziałem o tym że licencji moge nie dostać przez tę wadę to aż mnie zatkało
Ale dowiedziałem sie że np wawrzyk też ma jakąś tam wadę i nosi okulary:)

No dobrze rozpisałem sie.
Ale teraz proszę o odpowiedź na te 2 pytania:

1. Czy z tą wadą wzroku mogę przejsć badania bokserskie np na udział w zawodach???

2. Czy mam szansę kiedyś dostać licencję bokserską z tą wadą???

Proszę o odpowiedź bo to dla mnie bardzo ważne a nigdzie nie moge znaleźć limitu takiej wady czy coś.

Pozdro
Patryk
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 16087 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 79876
Jak Cię okulista dopuści to przejdziesz. Są ludzie z większymi wadami wzroku a startują w soczewkach mimo że teoretycznie nie wolno

This is madness!
This is SHIN-AI-DO!!!

http://www.shinaido.w8w.pl/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 132 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1489
dzięki wielkie kolego :) naprawde aż lepiej sie czuje :D a co oznacza że musi mnie dopuścić????
to ma być okulista sportowy jakiś czy byle jaki może być??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 93 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1349
dopusci bez problemu ja mam wade wzroku duza i lekarz mowil ze nie powinno byc problemow a na dodatek trener mowil ze mozna miec wade wzroku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
mam wade wieksza niz ty i badania przeszedlem bez problemu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 132 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1489
Dzięki chopaki :)
miałem popadać w depresję :) heheh :)
a orientuje sie może ktos jak to jest z licencją?? takie same badania są??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 93 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1349
nie ja np mozliwe ze bede jechal do rzeszowa http://www.pozb.pl/actualnosc,237 na te zawody tylko musza znalesc mi przeciwnika bo senior juz jestem, a jeszcze nie mam ani badan ani licejncji. Jezeli masz ogarnietego trenera to ci zalatwi licencje bez problem tak jak mi. A badania dopiero w czwartek bede mial i to jeszcze nie wiem czy pozytywnie wyszly :D wiec nie martw sie zadnymi badaniami wzroku itp spij spokojnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Lady M Zasłużona dla SFD
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 19441 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 94708
a orientuje sie może ktos jak to jest z licencją?? takie same badania są??

o ile nic nie zmienili to badania dopuszczające do zawodów w boksie są takie:
- mocz
- krew
- okulista
- laryngolog
- EKG wysiłkowe
- EEG
plus oczywiście podstawowe badania antropometryczne u lekarza sportowego

Zmieniony przez - Lady M w dniu 2010-02-03 19:26:28

"No matter your goal, achieving it always starts with belief
- do not underestimate the strength within."

http://www.sfd.pl/Lady_M/_The_only_limit,_is_the_one_you_set_yourself_-t958189.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 4645 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 16509
Z lekarzem może przejdzie, ale ciekawe jak na ringu.

Dopóki walczysz Jesteś zwycięzcą...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Lady M Zasłużona dla SFD
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 19441 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 94708
+1,5 to jest żadna wada, sama taką miałam nawet okularów nie nosiłam, tyle tylko że lepiej widziałam z daleka.
plusy mają to do siebie, że sie redukują.

"No matter your goal, achieving it always starts with belief
- do not underestimate the strength within."

http://www.sfd.pl/Lady_M/_The_only_limit,_is_the_one_you_set_yourself_-t958189.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 132 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1489
Dzięki za odpowiedzi :)
Na ringu jak na razie dobrze mi idzie :)
Trudności miałem głównie kiedyś z psychiką ale teraz wychodze na ring pewny siebie i uśmiechnięty :D
boks trenuje od 2 lat :)
mam 15 :) akurat dzisiaj mam 15 urodziny że się tak pochwale :)
hehe
Na zawody miałem okazji pojechać bo trenowałem w słabej szkółce bokserskiej. tzn gość nas uczył i tyle :) a o zawodach to raczej nie myślał:)teraz wreszcie w cywilizowanym klubie ćwicze :)
No i poza tym daje sobie w domu wycisk :)
Poprostu nie chce przegrywać :)
grałem 4 lata w klubie w piłkę nożną wiec kondycja też niezła :)
no i praca nóg mi się poprawiła przy ćwiczeniu dryblingów :)


Zmieniony przez - fighter111 w dniu 2010-02-03 23:05:47
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Marcin Najman-Saleta to palant! Wawrzyk vs Najman II w MMA!

Następny temat

Kick boxing i Budowanie masy mięśniowej

WHEY premium