SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

węglowodany strawne - spór

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5573

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1130 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 12734
Otóż dzisiaj pokazałem znajomemu swoją dietę i zapytał mnie czy ilosc węgli jest wartością ogólną z produktu czy przyswajalną.
Nie zastanawiając się odpowiedziałem, że ogólną a na to on stwierdził, że popełniłem błąd bo powinienem policzyc jedynie wartosci przyswajalne produktu . Wyśmiałem chłopaka. Ale gdy powiedziałem o tym innemu znajomemu - biochemikowi - stwierdził, że " to nie jest takie oczywiste ", ale nie za wiele zrozumiałem z tej rozomowy ...
Przecież dostarczam produkt również z odsetkiem procentowym nieprzyswajalności, z którym to również organizm musi się uporac więc wliczam wartosc ogólną do bilansu a nie kooorva przyswajalną. Dla mnie to oczywiste, mylę się gdzieś ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 635 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 19878
twoj kolega mial racje, liczymy tylko wegle strawne, a nie wliczamy blonnika, ktory nie jest trawiony przez nasz organizm

ale jakis konkretny spor to niech tocza juz spece z dzialu

Zmieniony przez - coverley w dniu 2006-06-07 18:32:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1130 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 12734
Stary, to chcesz mi powiedziec, że zamiast:

ryż brązowy: ilosc węgli ogólna: 76,8g

mam uwzględniac w bilansie

ryż brązowy: ilosc węgli przyswajalnych: 68,1g ?

Jakoś nie widziałem na forum, aby ktoś brał pod uwagę tylko wartosc przyswajalną w bilansie. Oznacza to, że większosc popełnia błąd ?
Czekam na ekspertów, dla mnie sprawa jest jasna, ale trochę to mną dzisiaj " zachwiało " , chcę się upewnic czy ktoś tak liczy .
A Ty tak liczysz ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 635 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 19878
strawne licze , mi sie wydawalo, ze wlasnie zawsze tylko strawne licza , niektorzy moze nie licza, bo tych para kalorii w ta czy w ta ich nie rusza

zreszta https://www.sfd.pl/temat186342/

Zmieniony przez - coverley w dniu 2006-06-07 18:44:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1130 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 12734
Gdu ustawiałem swoją dietę jakiś miesiąc temu to oczywiście robiłem to na przykładzie postów ekspertów, ale i podanych diet do sprawdzenia. Chłopaki walą ogólne wartości jak się patrzy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 635 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 19878
no malo kto ogolnie jest drobiazgowy, czlowiek sie uczy cale zycie , jakis czas temu tez liczylem wszystkie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1130 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 12734
Od tej pory i ja wyeliminuję błonnik . Ładnie się zfrajerowałem wyśmiewając znajomego. Jestem jeszcze najwidoczniej za głupi .
No cóż, człowiek uczy się przez całe życie. Najwyraźniej przeoczyłem fragment, że liczymy bez błonnika ... teraz dopiero sobie przypominam, że któryś z ekspertów to pisał, oj koorva, sergiusz !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 2931 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 24391
no i dlatego piszę zwykle, aby nie uwzgledniac az tak dokladnie wagi zjadanych warzyw, bo czesci z tego i tak nie przetrawimy, chyba ze ktos z gory wlicza sobie tylko strawne i ma wszystko super hiper idealnie pod kontrola

liczenie co do grama mija sie troche z praktyka, np. brakuje mi 5g wegli do salatki, to kroje powiedzmy cebule i odmierzam na wadze odpowiednia ilosc
nasz bilans kaloryczny i tak nie bedzie codziennie jednakowy, wazne, aby zawieral sie w okreslonych granicach, przy ktorych akurat wegle z warzyw nie odgrywaja wielkiej roli, zwykle wiemy (kto nie wie, niech powazy) ile wazy jakas jarzynka "na oko" i to wystarczy

Pzdr

----> www.pajacyk.pl <----

na weekendach mnie NIE MA!

::]]}|{{[[:: a44 - electro glide in blue

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1130 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 12734
To czemu mnie wcześniej nie korygowałaś jak wygadywałem bzdury ?
Ja się dopiero uczę i wciąż mało wiem. Na drugi raz mnie lej po głowie
.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Charon ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 5388 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 111118
Każdy ma po części rację Przyjęło się, że błonnik ma ok 1,5-2kcal/g, jednak ile tego błonnika spożywacie? Ilość jaka jest w codzienniej diecie nie powinna robić dużej różnicy. Większe błędy prawdopodobnie popełnicie odmierzając produkty.

Przyswajalność, o której mówisz już jest wliczona w kaloryczność makroskładników. Tak naprawdę np. 1g węglowodanów z ryżu ma inną kaloryczność niż 1g węglowodanów z glukozy. 4 kcal/g jest wartością uśrednioną. Tak samo jest w przypadku białka i tłuszczów.

Beatus, qui prodest, quibus potest

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1130 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 12734
" Większe błędy prawdopodobnie popełnicie odmierzając produkty "

O przepraszam ... moja waga jest niezawodna .

W każdym razie, sprawa wyjaśniona, dziękuję za odpowiedzi.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jaki trening na redukcję ?

Następny temat

Problem z masą?

Wiecej