SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

węgle o niskim IG jako ostatni posiłek?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 23082

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 3613 Wiek 45 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 19374
W nowym magazynie wydawanym przez firmę Trec przyzczytałem dzis ciekawy artykuł na temat spożywania wegli przed snem. Otóż odradza się w nim jedzenia wolnowchłaoialnego białka jakko ostani posiłek i zastapić go węglami o niskim IG. Dosyć to kontrowersyjne przyznacie? A chodzi o to że trawienie białka może zakłócać spokojny i nieprzerwany sen (wydzileanie serotoniny. Natomiast zjedzenie węgli o niskim IG powoduje stopniowe jej uwalnianie i głeboki sen. Kilku naszych czołowych zawodników sie wypowiadało i twierdzii że stosują taki właśnie ostatni posiłek bez względu czy robią mase czy rzeźbe. Muszę przyznać że dosyć sensowne były te wywody i mnie prekonały. spróbuję na pewno bo zawsze jem na noc twaróg lub biąłko SP 80 i śpię kiepsko (budze sie zawsze po paru godzinach). Co o tym sądzicie?

Here we stand or here we fall, history won't care at all...

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 151 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2942
Nagrodę dla górnika roku zaraz dostaniesz za odkopywanie tematów z przed sześciu lat!
Tak możesz zjeść taki posiłek jeśli mieścisz w bilans aczkolwiek lepiej ryż brązowy/bassmanti czy kaszę. Ryż biały nie ma niskiego IG.


Zmieniony przez - BYKUone w dniu 2016-07-31 13:59:49

Chuligańskie życie!! przemocy świat, wal mocno w morde, będziesz coś wart..<<

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 837 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 12361
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
najlepiej przetestować na sobie każdy podchodzi indywidualnie do tego wielu chwali

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 895 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 63831
ja też długo sie wahałem czy zacząć jeść węgle na noc. Na jednym z kursów, przekonano mnie i spróbowałem. Powiem tylko tyle że obecnie nie wyobrażam sobie innej opcji niż węgle na noc. Nie budzę się po nocy, nie chodzę do wc w środku noc itp.
I o zalanie się nie martw, bo to raczej zależy od całości diety i naszej aktywności. Robiłem redukcję jedząc węgle na noc i nigdy nie miałem tak udanej redukcji.

Spróbuj być może podpasuje Ci to tak jak mi, czego jak najbardziej życzę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 4191 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 44168
Ja na sobie odczuwam lepszy sen po węglach, ale mimo wszystko nie zrezygnuje z samego białeczka przed snem :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 27 Napisanych postów 3613 Wiek 45 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 19374
a co np szamiecie?

Here we stand or here we fall, history won't care at all...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
kasze/makaron razowy/owsiane

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2574 Napisanych postów 5113 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 78281
A to ciekawe... trzeba przetestować tym bardziej, że często z rana mam trening.

Ale to tyczyło się samych węgli czy węgli z białkiem i tłuszczem? Był jakiś przykładowy posiłek?

Pozdrawiam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
W MD też czytałem o niskim IG węgli na noc.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
s.m.p.a. ODŻYWIANIE
Ekspert
Szacuny 430 Napisanych postów 56364 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 184874
2 wypowiedź jest link czytać uważnie !

Niedostępny do odwołania. Zdrowia dla WSZYSTKICH!

https://www.facebook.com/pages/Wszystko-Ch**/363238457019620 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 158 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1126
a to ci dopiero dosyc czesto jadam wegle na noc w postaci owsianki i nie zwrocilem uwagi na polepszenie snu hmm no to od dzis rozpoczynam badania he

ile by nie było to i tak jest za mało

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Schudnąć i zrobić rzeźbę

Następny temat

Twaróg domowy

WHEY premium