SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

vena/dziennik/6tyg.dla dołu start str.72 podsumowanie str.138

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 90632

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1979 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8210
vena zanudzic sie mozna godzine tak kręcic na orbiteku ,ale chyba wiekszość jest takich trenerów co daja 1,5 godzinne treningi dla mnie to maskakra .Oj jak dobrze ,by było ,gdyby kontuzje nas omijały szerokim łukiem ,chyba wiekszosc ich doswiadczyła.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 14945 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 56805
dzisiejszy trening +rower

1 wyciskanie na skosie 5x5 w formie clusters (90s)
tu zamieniłam na normalne wyciskanie
7/5/4/4 (30/32,5/34/34kg)

2 wiosło sztanga 5x5-8 przerwa10sek i na maksa (90s)
7/4 (40kg) 5/4 5/3 (42,5kg) 5/3 4/3 (45kg)

3 pompki 4x max (60sek)
20/15/12/12

4 ściąganie drążka górnego do klatki 4x3-5 (60s)
5/4/4/4 (35kg)


Uwagi:

Dzisiaj zrobiłam normalne wyciskanie,a nie w formie clusters,ale i tak nic się nie rusza oczywiście miałam asekuranta,który mi pomagał w ostatnich ruchach,ale 34kg to w ostatniej serii to praktycznie tylko z jego pomocą. Tak w sumie rozmawiałam z kolegą i stwierdził,że może ta ławka mi nie pasuje,bo sam mówi,że jest beznadziejny kąt może faktycznie coś w tym jest i mi nie podchodzi już szukam we wszystkim jakiegoś wytłumaczenia
A może wrócić do wyciskania sztangielkami,co Izka?

Wiosłowanie dzisiaj malutki progres,ale lekko nie było

Pompki to sama się zdziwiłam,że dzisiaj tyle mogłam zrobić

Ściąganie drążka tu niestety spadło jakoś nie miałam siły,żeby wziąć więcej


Ogólnie jechałam na siłownię i owinęłam kolano bandażem elastycznym,bo nie mogę znaleźć mojej opaski droga na siłkę jeszcze w miarę,ale w połowie drogi powrotnej odczuwałam strasznie kolano i ledwo co dojechałam nie wiem,czy to przesilenie po wczorajszej wyprawie,czy po poniedziałku,bo jak wracałam z siłki to sobie mocniej przydepnęłam

moje serce i umysł będą pchać mnie do walki,gdy ręce i nogi będą zbyt słabe...

http://www.sfd.pl/temat621220

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 5889 Wiek 45 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 21012
u nas jest taki specjalny drewniany klocek pomaga w ustawieniu odpowiedniego kąta, moze poszukaj czegos podobnego?.... albo sprobuj jakim krazkiem może zmnieszyc/zwiekszyc kąt?

Pozbylam sie kota!!!!
---------------------------

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 14945 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 56805
yoyo ale to nie jest ławeczka regulowana tylko ławka od razu połączona ze stojakiem jako całość wiesz o co chodzi tylko pod tyłek jest regulacja

moje serce i umysł będą pchać mnie do walki,gdy ręce i nogi będą zbyt słabe...

http://www.sfd.pl/temat621220

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Zaraz zaraz czy ostatnio przy clusters bylo 30kg? czy za daleko patrzylam?

Zmieniony przez - obliques w dniu 2009-08-26 22:44:33

Genetralnie powiem, ze nie za bardzo widze ten trening, wioslo po 10 sek odpoczynku robisz tylko 1 powtorzenie mniej? Dlaczego sie poddajesz po uczuciu zmeczenia, w ogole nie stylulujesz miesni do konca, one maja jeszcze sporo sily?

Zmieniony przez - obliques w dniu 2009-08-26 22:48:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
tylko pod tyłek jest regulacja

Eee to lipa. A nie ma innej, regulowanej ławki?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 14945 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 56805
tak przy clustersach było 30kg niezmiennie od dłuższego czasu


Genetralnie powiem, ze nie za bardzo widze ten trening, wioslo po 10 sek odpoczynku robisz tylko 1 powtorzenie mniej? Dlaczego sie poddajesz po uczuciu zmeczenia, w ogole nie stylulujesz miesni do konca, one maja jeszcze sporo sily?


nie wiem,ale ja chyba do końca nie wyczuwam tych serii z 10s przerwami tak mi się wydaje
to zapytam może tak...jak to powinno wyglądać prawidłowo?po tych 10s przerwy powinnam więcej docisnąć? chyba się gubię powoli

moje serce i umysł będą pchać mnie do walki,gdy ręce i nogi będą zbyt słabe...

http://www.sfd.pl/temat621220

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
to zapytam może tak...jak to powinno wyglądać prawidłowo?po tych 10s przerwy powinnam więcej docisnąć? chyba się gubię powoli

To nie tak. Mi się wydaje że za bardzo się oszczędzasz w pierwszej fazie, tak że po tych 10 sekundach masz jeszcze za dużo sił. Tak jak Iza wspomniała, za bardzo poddajesz się uczuciu zmęczenia, to jest tylko pierwszy sygnał od mięśni, na takim zmęczeniu można dojechać jeszcze ze dwa powtórzenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
To w ogole nie wykorzystalas clustersow tak jak nie wykorzystujesz tej techniki dobicia po 10sek.

Robisz normalne cwiczenie 4xna 34kg, ba na 30kg bez przerwy zrobilas 7x. To KOBITO przy clustersach powinnas uzywac ciezaru 32-35kg z palcem w nosie.
Malo tego ty sobie zanizasz ciezar, robisz 30kg tylko 7x a mogalbys zrobic ze dwa ruchy wiecej o czym swiadczy ze zrobilas 32kg x5 i 34kg 4x.
Psychika ci siada. Clustersy sa po to bys mogla wycisnac wiecej kilogramow niz dasz rade normalnie, a ty normalnie robisz wiecej.
W sumie latwiej clusters na klatke robic w klatce

Rob 5x5 na klatke zgodnie z jego zasadami. Zacznij po piec ruchow od 25kg;27,5;30;32,5;35kg Jak zrobisz to w gore na nastepnych, nie zrobisz powtarzasz...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 14945 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 56805
Ale wczoraj jak robiłam i miałam na początku30kg to 6powtórzeń zrobiłam sama,a już to 7powtórzenie z pomocą, te 34kg w 3serii to 2powtórzenia na pewno zrobiłam sama a reszta już pomoc,a w ostatniej serii to już wszystkie z pomocą
Nie wiem czy to blokada,czy co nie potrafię sobie wytłumaczyć

Czyli następnym razem robić 5x5 tak jak napisałaś,ale normalnie,czy clustersy?

Co do wiosłowania to tak sobie myślałam i chyba to jest tak,że jak mam zrobić w przedziale 6-8powtórzeń to skupiam się na tym,ale teraz jeśli zrobię 8powtórzeń,a mam zapas na więcej to robię więcej,czy wykorzystuje to przy dobitce po 10s?


Pewnie racja,że nie wykorzystałam clustersów,chociaż nie wiem dlaczego nigdy przedtem takim systemem nie jechałam...jedynie MC w formie clustersów jakoś idzie,bo zwiększam ciężar i siła idzie w górę
W przysiadach ostatnio może troszkę lepiej,ale i tak wydaje mi się,że tutaj też pojawia się mała blokada

moje serce i umysł będą pchać mnie do walki,gdy ręce i nogi będą zbyt słabe...

http://www.sfd.pl/temat621220

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

siła wyciskania

Następny temat

bareczki

WHEY premium