SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

uwaga na PRESTARIUM brane z diuretykami

temat działu:

Doping

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2272

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 1166 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11411
szukając czegoś na obniżenie ciśnienia powróciłem do klasycznego PRESTARIUM. Natknąłem się na poniższą wypowiedź (może nie jest profesjonalna, ale wydaje mi się prawdziwa)
reasumując podczas brania presstarium razem z diuretykami
a tak czasem pewnie, któryś z nas robi mogą wystąpić poważne kłopociki!
"Niebezpieczne dla życia skutki stos. Prestarium
1 / 2 / »
Tagi: Leki
~Henryk, 2005-03-02 16:50:31 (IP: 82.177.***)
Szanowni Państwo, którzy stosujecie Prestarium: chciałbym uprzedzić o bardzo niebezpiecznych skutkach ubocznych, jakie pojawiły się u mnie, dokładnie po roku stosowania prestarium w połaczeniu z diuretykiem o nazwie Diuresin. Ni z tąd, ni z owąd wystąpił u mnie obrzęk głośni, języka i gardła.Miało to tak gwałtowny przebieg, że już po godzinie od pojawienia się pierwszego objawu, język nie chciał mi się zmieścić w jamie ustnej i przestałem mówić. Udałem się na pogotowie, lekarz zdiagnozował to jako obrzęk Qinckego i zaordynował mi 2 zastrzyki, o ktorych nazwy ię nie zapytałem. Objawy ustąpiły po kilku godzinach, ale lekarz nie kojarzył tego z żadnym lekiem, lecz z potrawą (trudną przecież do zidentyfikowania). Bagatelizując sprawę, nie poddałem się żadnym testom na wykrycie alergenu, ani nie wiązałem tego z uciążliwym kaszlem, który nota bene jest przez producenta (Servier Polska) bagatelizowany, jako ustępujący po odstawieniu leku. Następny obrzęk pojawił się po miesiącu, a ja nauczony doświadczeniem pobiegłem szybko do lekarza i udało się zapobiec najgorszemu.
Następny (najcięższy przypadek) miał miejsce podczas wycieczki do Egiptu. Znowu dzięki szybkiej interwencji lekarza (egipskiego)udało mi się uciec kostusze spod łopaty.
Ostrzegam wszystkich: w rzadkich (najprawdopodobniej) przypadkach perindopril może spowodować skrajnie niebezpieczny dla życia obrzęk głośni i gardła.
O tym Servier Polska nie informuje w sposób wyraźny, a powinien to uczynić nawet w tonie alarmistycznym.
Informacja brzmi:
istnieje związek pomiędzy stosowaniem inhibitorów konwertazy angiotensyny, a występowaniem obrzęków naczyniowo-ruchowych.
Ja jestem (jeszcze żyjącym) dowodem tego!!!! "

może komuś pomoże albo zaciekawi

każdy z nas jest inny...
dlatego każdy powinien być traktowany indywidualnie...
w dopingu najważniejsza jest profilaktyka, by doping dawał to po co został stworzony, czyli radość, a nie szybszą śmierć

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

cykl dla ziomka

Następny temat

kuracja a wakacje

Water