SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

utrzymanie mięśni brzucha

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 627

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 273
Ćwiczę co 2 dni brzuch 8 minutowymi treningami ABS II , niedługo ABS III i mam do was pytanie, bo gdy już dojdę do ABS III i go ukończę po jakimś tam czasie w sensie, że nie będzie on już dla mnie żadnym wyzwaniem i łatwo będzie mi się go wykonywało to co wtedy mam robić żeby utrzymać mięśnie brzucha i żeby je wyrzeźbić żeby cały czas były ładnie widoczne?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520

Mięśnie brzucha powinniśmy traktować jak inne mięśnie czyli sensownie je trenować. Mam tutaj na myśli trening różnorodny bo niejednokrotnie w planach treningowych widzę standardowy zestaw czyli brzuszki, allachy, unoszenie nóg i tyle. A jak się dokładnie przyjrzymy to cały czas trenujemy mięśnie proste brzucha, a mamy jeszcze mięśnie skośne, mięśnie głębokie, które mają też różne funkcje.

Poza zgięciem tułowia w przód, mamy też zgięcie boczne, antyrotację i to wszystko warto zawszeć w swoim planie treningowym, aby nasz brzuch/rdzeń był silny i sprawny.

Gdy mięśnie brzucha są odpowiednio zbudowane to jedynym wymogiem aby był ładnie widoczny jest odpowiedni poziom tkanki tłuszczowej. Poziom ten musi być dość niski jeśli chcemy się pochwalić dobrze zbudowanymi mięśniami brzucha, a w dodatku powinien być utrzymany na podobnym poziomie cały czas.

Mięśnie brzucha nawet jak będą solidnie zbudowane to przykryte tkanką tłuszczową nie będą robić żadnego wrażenia. A aby utrzymać masę mięśniową potrzebny jest trening bo aktywne i pracujące mięśnie się utrzymują.

Polecamy również: Jak często trenować brzuch? Najlepsze ćwiczenia na brzuch



Zmieniony przez - rion10 w dniu 2023-05-25 16:36:41

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 447 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 10205
Ja na twoim miejscu dałbym sobie spokój ze wszystkimi abs'ami i zajął się siłownią. Siady + mc, potrafią zdziałać na prawdę dużo. Oczywiście na koniec treningu dajesz coś na brzuch ( podciąganie nóg w zwisie na drążku lub allachy ) + odpowiednia dieta i już masz ładny kaloryfer, bez katowania go abs. Chyba, że Cie to nie interesuje i chcesz robić to co robisz, więc mięśnie jak mięśnie - nie ,,spadną" dopóki będą miały ,,paliwo" i bodziec. Więc odpowiednie odżywanie i trening. Tyle w temacie, moim zdaniem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 26 Wiek 25 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 273
ten "bodziec" to chodzi o to ze jak juz bede robic np ten ABS III caly czas to mam dodac cos jeszcze do treningu jakies podciagnie nog w zwisie na drazku tak jak pisales? czy po prostu moge zmienic kolejnosc tych cwiczen z ABS i to wystarczy albo czy wystarczy ze ciagle co 2-3 dni bede je wykonywac caly czas to on sie utrzyma tak?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ocena techniki

Następny temat

Plan pod ocenę Fbw-stopniowanie

WHEY premium